9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

Одеський морський порт очікує на розбудову коштом європейського кредиту

 • Німецький державний банк розвитку (Kreditanstalt für Wiederaufbau – KfW) може виділити Україні на завершення будівництва хвилерізу і здійснення робіт з поглиблення акваторії Одеського морського порту € 60 млн. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

  Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на ports.com.ua.

  «Переговори з KfW по кредиту: € 60 млн для завершення будівництва хвилеріза в порту« Одеса »і € 90 млн на капітальний ремонт дороги Н-08 Запоріжжя – Маріуполь», – написав Довгань в Facebook.

  Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, міністр Володимир Омелян підтвердив зацікавленість України в залученні кредитних коштів Німеччини в розмірі € 150 млн (кредит KfW), передбачених на відновлення транспортної інфраструктури в східних регіонах України. Зокрема, Мінінфраструктури планує реалізувати проекти «Будівництво хвилеріза і здійснення робіт з поглиблення акваторії Одеського порту», ​​«Ремонт національної дороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через Кременчук) – Маріуполь на ділянці дороги Запоріжжя – Маріуполь» та «Відновлення та покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільної дороги державного значення Н-32 Покровськ – Бахмут – Михайлівка».

  Крім цього, німецька сторона зацікавлена ​​взяти участь в модернізації електровозів АТ «Укрзалізниця» і електрифікації залізниці на півдні України в напрямку портів.

  У квітні 2018 року представники KfW ознайомилися з ходом будівництва контейнерного термінала ДП «КТО» в Одеському морському порту.

  Проект будівництва контейнерного термінала розпочато у 2010 році спільними зусиллями німецького інвестора – компанії «ГПК-Україна» (з 2017 року – ДП «КТО») і ДП «Одеський морський торговельний порт». Згідно з техніко-економічним обґрунтуванням, протяжність причалів складає 650 метрів, площа намитої території – 19,3 гектара. Загальна кошторисна вартість проекту – 6,4 млрд грн, в тому числі кошти АМПУ – 3,7 млрд грн, кошти інвестора – 2,7 млрд грн. Термін окупності проекту – 13 років.

  До складу терміналу входить гідротехнічна споруда – захисний хвилелом довжиною 900 метрів, який зводила підрядна організація ТОВ «Маст-Буд» за проектом ТОВ «ГТ-проект». У квітні 2014 року залізобетонні конструкції хвилерізу на ділянці 180 метрів накренилися і були частково підтоплені, після чого будівництво було призупинено на 2,5 року.

  Перший і другий пускові комплекси нового терміналу потужністю 250 тис. TEU (два причали загальною довжиною 650 метрів, 112,4 тис. Квадратних метрів складських площ, захисні берегоукріплення та інші об’єкти) введені в експлуатацію в серпні 2014 року. Проект передбачає експлуатацію причалів незалежно від завершення робіт зі зведення хвилерізу, що підтверджується отриманими дозвільними документами ДАБК і Регістру судноплавства України.

  ДП «Адміністрація морських портів України» та ДП «ХТО» 25 травня 2017 року підписали додаткову угоду до проекту контейнерного термінала на Карантинному молу і проведення днопоглиблювальних робіт в Одеському порту. Згідно з документом, АМПУ взяла зобов’язання завершити будівництво і ввести в експлуатацію хвилелом довжиною не менше 900 метрів до 31 грудня 2021 року.

  Укладенню додаткові угоди передувало підписання протоколу переговорів між АМПУ і Міністерством транспорту Німеччини про можливості залучення міждержавного кредиту німецького Банку розвитку (KfW) для завершення будівництва хвилерізу і проведення днопоглиблювальних робіт. Підписання протоколу відбулося в Одеському порту 18 травня 2017 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Зараз читають

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий...