9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Одеський морський порт очікує на розбудову коштом європейського кредиту

Німецький державний банк розвитку (Kreditanstalt für Wiederaufbau – KfW) може виділити Україні на завершення будівництва хвилерізу і здійснення робіт з поглиблення акваторії Одеського морського порту € 60 млн. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на ports.com.ua.

«Переговори з KfW по кредиту: € 60 млн для завершення будівництва хвилеріза в порту« Одеса »і € 90 млн на капітальний ремонт дороги Н-08 Запоріжжя – Маріуполь», – написав Довгань в Facebook.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, міністр Володимир Омелян підтвердив зацікавленість України в залученні кредитних коштів Німеччини в розмірі € 150 млн (кредит KfW), передбачених на відновлення транспортної інфраструктури в східних регіонах України. Зокрема, Мінінфраструктури планує реалізувати проекти «Будівництво хвилеріза і здійснення робіт з поглиблення акваторії Одеського порту», ​​«Ремонт національної дороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через Кременчук) – Маріуполь на ділянці дороги Запоріжжя – Маріуполь» та «Відновлення та покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільної дороги державного значення Н-32 Покровськ – Бахмут – Михайлівка».

Крім цього, німецька сторона зацікавлена ​​взяти участь в модернізації електровозів АТ «Укрзалізниця» і електрифікації залізниці на півдні України в напрямку портів.

У квітні 2018 року представники KfW ознайомилися з ходом будівництва контейнерного термінала ДП «КТО» в Одеському морському порту.

Проект будівництва контейнерного термінала розпочато у 2010 році спільними зусиллями німецького інвестора – компанії «ГПК-Україна» (з 2017 року – ДП «КТО») і ДП «Одеський морський торговельний порт». Згідно з техніко-економічним обґрунтуванням, протяжність причалів складає 650 метрів, площа намитої території – 19,3 гектара. Загальна кошторисна вартість проекту – 6,4 млрд грн, в тому числі кошти АМПУ – 3,7 млрд грн, кошти інвестора – 2,7 млрд грн. Термін окупності проекту – 13 років.

До складу терміналу входить гідротехнічна споруда – захисний хвилелом довжиною 900 метрів, який зводила підрядна організація ТОВ «Маст-Буд» за проектом ТОВ «ГТ-проект». У квітні 2014 року залізобетонні конструкції хвилерізу на ділянці 180 метрів накренилися і були частково підтоплені, після чого будівництво було призупинено на 2,5 року.

Перший і другий пускові комплекси нового терміналу потужністю 250 тис. TEU (два причали загальною довжиною 650 метрів, 112,4 тис. Квадратних метрів складських площ, захисні берегоукріплення та інші об’єкти) введені в експлуатацію в серпні 2014 року. Проект передбачає експлуатацію причалів незалежно від завершення робіт зі зведення хвилерізу, що підтверджується отриманими дозвільними документами ДАБК і Регістру судноплавства України.

ДП «Адміністрація морських портів України» та ДП «ХТО» 25 травня 2017 року підписали додаткову угоду до проекту контейнерного термінала на Карантинному молу і проведення днопоглиблювальних робіт в Одеському порту. Згідно з документом, АМПУ взяла зобов’язання завершити будівництво і ввести в експлуатацію хвилелом довжиною не менше 900 метрів до 31 грудня 2021 року.

Укладенню додаткові угоди передувало підписання протоколу переговорів між АМПУ і Міністерством транспорту Німеччини про можливості залучення міждержавного кредиту німецького Банку розвитку (KfW) для завершення будівництва хвилерізу і проведення днопоглиблювальних робіт. Підписання протоколу відбулося в Одеському порту 18 травня 2017 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають