9.5 C
Alba Iulia
Субота, 3 Грудня, 2022

На Тернопільщині побудували початкову школу з дитячим садком

Нову початкову школу з дитячим садком відкрили в Підгородньому. Ця школа розрахована на 70 дітей, розповів голова облдержадміністрації Володимир Труш.

За його словами, вартість зведення школи – 32 мільйони гривень.

У кабінеті, де навчатимуться першокласники Підгороднянської школи, п’ятеро учнів готуються до першого дзвоника. Також в цю школу йде Олеся Лисюк. Її привела мати Світлана.

“Тут раніше була школа, але вона була вже стара, а садочку в нас не було. І ми дуже раді, бо в нас от і наступна піде на другий рік сюди в садочок”, – каже Світлана Лисюк.

Першою вчителькою буде Ольга Денчук. Вона – виконувачка обов’язків директорки цієї школи. За її словами наразі тут будуть навчатися діти з Підгороднього.

Вихователька Лілія Савка каже, зараз є 20 дітей. Навчання розпочнуть з 15 вересня, повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне

На Тернопільщині відкрили початкову школу з дитячим садком
Фото: Суспільне Тернопіль

За словами голови облдержадміністрації Володимира Труша ця школа – один з об’єктів “Великого будівництва”. Вартість зведення школи – 32 мільйони гривень. З них 8 мільйонів виділила Підгороднянська громада решта – з держбюджету. Зводили її рік.

“Підгороднянська громада у 2020 році подала проєктно-кошторисну документацію з експертизою і з мотивованим висновком про те, що їм потрібен цей заклад. Документація пройшла всі відповідні конкурсні відбори від Державного фонду регіонального розвитку. Тут вода є, комунікації підведені, котельня зроблена, благоустрій зроблений, обгороджена територія, всередині готове освітлення, є стільці, парти, ліжка для дітей, які вже включені були в вартість проєкту”, – розповів Труш.

Раніше на цьому місці була стара школа, каже голова громади Сергій Чапрак. Стару будівлю зруйнували й збудували школу з нуля:

“Ще з часів десь 1957 року. Там колись це приміщення колгосп використовував як склад і кузню. Ми роками старалися робити там якісь ремонти, для того, щоб хоч якось діти могли ходити в школу. В нас завжди була початкова школа. В принципі, нам середньої не потрібно, тому що поряд місто і всі возять дітей туди. А початкова школа й особливо садочок нам були дуже потрібні, тому що в нас багато малих дітей, які їздять в садочки в Тернопіль і ми як орган місцевого самоврядування маємо їм відшкодовувати за навчання”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають