9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

Міністр не виключає, що будівництво платних доріг розпочнеться вже цьогоріч

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян очікує, що в 2019 році буде розпочато будівництво платних доріг в Україні. Про це він сказав під час прес-конференції 26 грудня.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на unn.com.ua.

“Останнє слово буде за “Укравтодором”. Я повністю довіряю Славомиру Новаку. Він побудував не одну платну дорогу в Польщі. Я сподіваюся, що в наступному році ми зможемо це почати. Ми до цього готові, всі документи у нас в принципі готові”, – сказав міністр.

Омелян зазначив, що одним із стримуючих факторів для будівництва платних доріг є їх висока вартість.

“Коли ми оцінюємо попередні заявки від міжнародних консорціумів, які готові будувати ці концесійні дороги в Україні, в середньому вартість будівництва в 2-2,5 рази вище від тієї вартості, яка є в Україні на сьогодні. Тобто, ми потенційно маємо ризик компенсації концесійних платежів у разі недостатності трафіку. Тому поки що ми балансу для себе не знайшли”, – зазначив він.

Також Омелян розповів, що досі триває дискусія щодо достатності трафіку на можливих платних дорогах.

“Ми провели оцінку зі Світовим банком потенційних ділянок концесійних доріг: “Львів – Краковець” і “Київ – Біла Церква”. На думку Світового банку, трафіку буде недостатньо. Саме трафік є базою для того, щоб цей проект був економічно рентабельним. На мою думку, трафік є більш, ніж достатнім. І така ж думка окремих китайських компаній, які проводили аналіз не тільки цих двох доріг, але і на Півдні України, зокрема, “Миколаїв – Херсон – Одеса”, – додав чиновник.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають