9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

З Литви прибула чергова партія військової допомоги Україні

З Литви військово-транспортним літаком Alenia C-27J доставили військову допомогу для України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Передавав її особисто Міністр національної оборони Арвідас Анушаускас, який сьогодні також прибув до Києва.

Це перша частина заявленої військової підтримки згідно з ухваленою в жовтні постановою уряду Литовської Республіки.

Всього Литвою буде передано Збройним Силам України 490 бронежилетів на суму понад 617 тисяч євро і стільки ж балістичних поясів на понад 59 тисяч євро.

«Матеріальна підтримка є частиною послідовної та всебічної підтримки Литви Україні, зміцнення обороноздатності та забезпечення її суверенітету», – наголосили у Міністерстві оборони Литви.

Після російської військової агресії у 2014 році проти України Литва активно підтримує нашу державу у всіх можливих формах.

Раніше Литва вже передавала українській армії боєприпаси, зброю і спорядження. Зокрема у 2019 році, Литва передала українській армії 1 мільйон одиниць стрілецьких набоїв.

Літак Повітряних Сил Збройних Сил України 10 червня, того ж року, вивіз з Литви майже мільйон одиниць боєприпасів, калібри яких армія Литви більше не використовує.

Також ця балтійська країна регулярно приймає на лікування та реабілітацію наших військових, що постраждали у результаті бойових дій з відсічі російської агресії.

Допомога між країнами не є односторонньою та з початком гібридного тиску політичного режиму у Білорусі на Литву Україна передала Литві понад 38 тонн колючого дроту. Його використали для облаштування кордону з Білоруссю.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають