9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

ВМС України спільно з інститутом Патона випробовують систему підводного зварювання

Українські курсанти Інституту Військово-морських сил, майбутні рятувальники та водолази, беруть участь у випробуваннях системи підводного зварювання металу корпусу корабля.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Курсантів 5-го та 6-го навчальних курсів Інституту Військово-Морських Сил, які опановують спеціалізацію з пошуково-рятувальних та водолазно-аварійних робіт на морі, було направлено для проходження додаткового навчання на базі Інституту електрозварювання.

Майбутні офіцери беруть участь в програмі оборонних досліджень нової технології ремонту кораблів без постановки в док.

https://www.facebook.com/watch/?v=205903358209273&t=5

Відповідно до цільової науково-технічної програми оборонних досліджень, в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України, триває науково-дослідна робота «Розробка самозахисного порошкового дроту для підводного зварювання корпусних сталей для ремонту бойових кораблів без докування».

За результатами складання іспитів курсанти Інституту ВМС отримають додаткову водолазну кваліфікацію – «водолаз-зварювальник».

blank

Актуальність підготовки водолазів для підводного зварювання в умовах відновлення та будівництва інфраструктури флоту і ремонту військових кораблів ВМС України дуже необхідна.

Зазначимо, що Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України має великий досвід і традиції у створенні передових розробок в галузі електрозварювання.

blank
Процес зварювання корпусу БТР-4 на Заводі імені Малишева

Науковцями інституту, під керівництвом Євгена Оскаровича та Бориса Євгеновича Патонів, було спроєктоване, виготовлене та випробуване обладнання для зварювання у космосі, створення підгалузі спеціальної електрометалургії, освоєне зварювання під водою, а однією з останніх найвідоміших розробок Інституту став метод електрозварювання м’яких тканин у медицині.

Крім того, раніше ми повідомляли, що науковці Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів.

blank
Президент Національної академії наук України (1962-2020) Герой України Борис Патон. Фото телеканалу “Інтер”

А у квітні цього року Верховною Радою було прийняла закон, згідно з яким державна премія України в галузі науки і техніки була перейменована в національну премію імені Бориса Патона.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають