9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

ВМС України планують закуповувати безпілотні протимінні комплекси

Військово-морські сили України планують починати закупівлю безпілотних протимінних комплексів у 2023 році.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа, в інтерв’ю «Крим.Реалії» повідомив про плани щодо розвитку та нарощення спроможностей українських протимінних засобів на Чорному та Азовському морях.

Контрадмірал розповів, що нині розглядається два шляхи для набуття протимінних можливостей. Зокрема, це закупівля за кредитом Великої Британії двох протимінних кораблів типу Sandown. Вони повинні бути у складі ВМС вже у 2023 році.

Також він уточнив, що другий шлях розв’язання проблеми є закупівля безпілотних протимінних комплексів.

«На тому ж Азовському морі не завжди можливо застосовувати протимінні кораблі. Адже там не великі глибини і є лише рекомендовані шляхи проходів. З безпілотними комплексами з’явиться можливість віддаленого застосування, що вирішить безліч проблем», – розповів Неїжпапа.

Зі слів командувача випливає, що мова йде про протимінні системи до складу яких входять надводні безпілотні катери, які призначені для обстеження акваторії та дна моря, і виявлення морських мін.

Олексій Неїжпапа додав, що Військово-морські сили планують розмістити катери Mark VI не тільки в Чорному морі, а й в Азовському. Які можуть оснащуватися зокрема і протимінними комплексами, пише «Крим.Реалії»:

«[Катери Mark VI] також можуть мати на своїх бортах невеликі протимінні комплекси. І, відповідно, вони можуть використовуватися як протимінні катери. Саме такі напрями ми й розглядаємо у протимінній боротьбі.», – додав командуючий ВМС.

Про які саме комплекси й чийого вони будуть виробництва, наразі невідомо.

Сучасні дистанційно керовані протимінні системи забезпечувати боротьбу з будь-якими типами морських мін на різних глибинах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають