9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

ВМС України отримають ще два мінні тральщики від західних партнерів

Нідерланди мають намір надати Україні два міношукачі типу Alkmaar.

Про це сьогодні в Україні заявила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен під час візиту до Миколаєва та Одеси, передає Промисловий Портал.

Королівські військово-морські сили Нідерландів якраз замінюють ці тральщики на нові протимінні кораблі. Процес передачі планують розпочати з 2025 року. Навчання розпочнуть у другій половині 2023 року разом з Бельгією та, можливо, іншими союзниками.

Оллонгрен заявила, що нові міношукачі та навчання українських екіпажів сприятимуть безпеці на Чорному морі та в Європі, а також глобальній продовольчій безпеці.

“Крім того, наш внесок також підтримає українські збройні сили в їх переході на західні системи озброєння та стандарти НАТО”, – зазначила вона.

Внесок Нідерландів на сьогодні становить 1,2 мільярда євро і включає самохідні гаубиці, пускові системи Patriot і танки, закуплені безпосередньо у постачальників.

Нагадаємо, Україна отримає два тральщики-шукачі мін типу Sandown зі складу Королівського Військово-морського флоту Великої Британії. Українські екіпажі вже опановують їх біля берегів Шотландії.

blank
Тральщики-шукачі мін “Чернігів” та “Черкаси” вийшли в море під українським прапором, січень 2023 Фото: Dave Cullen

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають