9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Великобританія передає Україні шість підводних дронів-шукачів мін Remus​-100

Велика Британія надає Україні підводні безпілотники Remus-100 та навчить українських військових користуватися ними.

Про це повідомило Міноборони Сполученого Королівства, передає Національний Промисловий Портал.

Підводні дрони використають для очищення берегової лінії від мін.

Всього Україні відправлять шість автономних апаратів. Три з них нададуть зі складів Великої Британії, а ще три придбають у промисловості.

У Міноборони Великої Британії повідомили, що протягом найближчих місяців десятки військовослужбовців ВМС України навчать користуватися безпілотниками на території Британії.

blank
Українські військові навчаються користуватися дроном Remus-100. Фото: Міноборони Великої Британії

Тритижневі навчальні курси разом із 6-м флотом ВМС США проводитиме група Королівського військово-морського флоту з питань занурення та використання загроз.

Маючи значний досвід використання обладнання, вони проводитимуть навчання на морі, щоб керувати суднами та інтерпретувати дані, які вони надсилають назад, для ідентифікації макетів мін.

У британському оборонному відомстві не уточнили, які саме апарати отримає Україна, однак британське видання Telegraph, яке поспілкувалося з інструкторами та українськими моряками та зазначило, що будуть передані дрони Remus-100 (Remote Environmental Measuring Units).

Сам дрон має такі характеристики: 1,6 метра за довжину, 19 см у діаметрі та вагу у 37 кг. Патрулювати дрон може протягом 10 годин (інші джерела вказують до 22 годин) з максимальною швидкістю до 5 вузлів (близько 9 км/год) та занурюватись на глибину до 100 метрів.

blank
Характеристики дрона Remus-100. Зображення: Telegraph

Ці апарати ефективно працюють у мілководних прибережних умовах і на глибині до 100 м.

blank
Як відбувається пошук мін дроном Remus-100. Зображення: Telegraph

Дрони можливо використовувати зі звичайних легких катерів.

В автотипному режимі апарат здатен провести пошук мін у визначеному районі та при виявленні підозрілих об’єктів туди направляється або інший дрон з камерою, або водолаз. Потім приймається рішення про знешкодження або переміщення міни.

Нагадуємо, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час візиту до Києва, 24 серпня, оголосив про виділення Україні нового пакету військової допомоги в розмірі 54 мільйонів фунтів стерлінгів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають