9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Українські військові та волонтери відновлюють ЗРК “Бук”

Військові відновлюють зенітні комплекси Бук-М1, які уразили російські баражуючі дрони “Ланцет”.

Про це повідомляють соцмережі каналу DeepState, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Під час російсько-української війни війська окупантів почали масово застосовувати тактику використання баражуючих дронів Zala Lancet для ураження важливих об’єктів в українському тилу на глибині до 40 кілометрів. Часто жертвами такої тактики стають критично важливі комплекси протиповітряної розвідки, радари, станції РЕР тощо.

Унаслідок однієї із подібних операцій минулого року постраждала самохідна пускова установка українського зенітного ракетного комплексу Бук-М1, яка прикривала українські війська на передовій.

blank
Ушкоджена російським баражуючим дроном СПУ ЗРК “Бук-М1”. Фото: DeepState

Значна частина конструкції пускової установки вигоріла або отримала ушкодження. Комплекс можна було б вважати втраченим, проте українські військові та волонтери спільноти DeepState долучились до ремонту і їм вдалось повернути у стрій бойову машину.

“На відео, яким поділилися з нами хлопці із зенітного ракетного полку, можна споглядати збиття крилатої ракети “Калібр”. Це робота того самого “Буку” з фото, який був відновлений за допомогою нашої команди наприкінці минулого року“, – пишуть автори каналу.

Наголошується, що на відео зафільмовано момент запуску по російському “Калібру”, котрий летів через Молдову в лютому цього року в напрямку Чернівців.

За словами авторів, техніку досить швидко відновили завдяки вчасному й оперативному наданню необхідних деталей та запчастин, а також допомозі у зборах, котрі закрили низку різних потреб.

Попередній досвід

Раніше ці ж волонтери допомогли відновити іншу самохідну пускову установку “Бук-М1”, котра зазнала уламкових пошкоджень унаслідок артилерійського вогню на початку повномасштабного російського вторгнення.

Про ЗРК “Бук”

ЗРК “Бук-М1” – надзвичайно важлива система для української армії. Завдяки потужним характеристикам ракетної компоненти, інтегрованому радару та гусеничному шасі ця машина – одна із небагатьох, яка здатна прикривати повітряний простір над українськими військами на передовій та перехоплювати такі складні повітряні цілі як російські винищувачі.

Зенітний комплекс “Бук-М1” здатен уражати цілі типу “винищувач” на відстані до 50 км, а крилаті ракети – на дальностях до 26 км.

blank

Самохідна пускова установка 9А310М1 комплексу повністю автономна та здатна пересуватись, розвідувати цілі у повітряному просторі та виконувати запуск ракети незалежно від інших систем комплексу.

Останні новини:

Зараз читають