9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Українські танки Т-80 провели стрільби за межі видимості з допомогою БПЛА “Фурія”

Збройні Сили України на одному із полігонів у Рівненській області проводять конкурс на найкращий танковий екіпаж серед усіх родів військ. Одне зі змагань цього конкурсу – екіпажі танків Т-80 тренувались за допомогою безпілотника уражати із танкового озброєння ціль, що розташована далеко за межами прямого пострілу – за 7,5 кілометрів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зокрема, як розповів керівник заняття, старший викладач кафедри вогневої підготовки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного полковник Роман Холявка, у цьому змаганні взяли участь танкісти механізованих бригад та морської піхоти.

За алгоритмом, командир танка мав визначити ціль, головний орієнтир та вогневу позицію. Далі – командир повинен за допомогою планшета обчислити попередні дані для стрільби, провести пристрілку та уразити ціль. Час на виконання завдання обмежений.

blank
Фото: defence-ua.com

Особливість такої вправи – для коригування вогню танкісти мусили опиратись на дані від розвідувального дрона, в даному випадку – БПЛА типу “Фурія”.

Армійське видання АрміяInform уточнила специфіку стрільб із танкової гармати при коригуванню безпілотниками – при такому пострілі снаряд з гармати летітиме на висоті три кілометри, і на цей показник треба було робити поправку операторам БПЛА типу “Фурія”.

blank

Армійські кореспонденти не стала розкривати кількість БПЛА, залучених для таких стрільб. І також – де розміщувались оператори “Фурій” під час цих стрільб. Однак це був перший відомий випадок у 2021 році, коли танкісти Збройних Сил України провели стрільби на відстань поза дистанцію прямого танкового пострілу за допомогою безпілотних літальних апаратів.

Як це, наприклад, уже тренуються робити танкісти армії РФ, що є нашими прямими противниками.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають