9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Українські танкісти почали опановувати Leopard 2 у Польщі та Німеччині

У Німеччині та Польщі розпочалося навчання українських військових на танках Leopard 2.

Про це передає Національний Промисловий Портал.

Так, речниця міноборони ФРН повідомила що бійці ЗСУ почали опановувати Leopard 2A6 на полігоні школи танкових військ у Мюнстері, що у Нижній Саксонії.

За 6-8 тижнів українські екіпажі навчаться керувати системою озброєння, а також взаємодії танків Leopard 2 та БМП Marder. У Бундесфері наголошують, що цього часу вистачить лише для опанування основ.

blank
Такни Leopard 2

Україна отримає від Німеччини 14 танків Leopard 2A6.

Пресслужба міністерства оборони Польщі у своїх соцмережах теж повідомила про початок навчань українських танкістів в рамках програми європейської військової  підтримки EUMAM.

Полігон 10-ї бронекавалерійської бригади, де українських військовослужбовців готують до експлуатації танків Leopard 2A4, відвідав особисто президент Польщі Анджей Дуда.

“За дорученням президента України ми починаємо навчання українських танкістів. У навчаннях беруть участь досвідчені бійці, налаштовані на захист Батьківщини. Свою союзницьку діяльність ми здійснюємо через військову та гуманітарну допомогу, а також організовуючи навчання”, – заявив він.

Повідомляється, що 105 українських військовослужбовців прибуло на навчання до Польщі. З них 84 у складі 21 танкового екіпажу та 21 особа технічного персоналу. Навчальний курс для українських танкістів проходитиме по 10-12 годин протягом одного місяця.

Керівник навчальної групи полігону 10-ї бронетанкової бригади Кшиштоф Сєрадзький зазначив, що українці мають досвід управління танками, що значно спростило процес навчання.

“Українці швидко вчаться, немає проблем з опануванням цієї військової техніки”,- підкреслив Сєрадзький.

За словами віце-прем’єр-міністра Польщі Маріуша Блащака зазначив, що зараз найбільшим викликом для створення українського танкового підрозділу на танках Leopard 2 є створення запасу запчастин.

“Ми ставимо це завдання перед німецькою стороною, перед німецькою промисловістю. Я говорив про це, серед іншого, нещодавно з міністром оборони ФРГ”, – заявив він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають