9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Українські військові опановуватимуть танки Leopard у країнах Балтії

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що одна з дружніх країн постачатиме танки Leopard до України.

Про це він говорив під час всеукраїнського телемарафону, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Скоріше всього ми почнемо з однією із дружніх країн, у яких є танки Leopard. Вони готові нам їх передати“, – сказав Олексій Резніков.

Додав, що ці машини будуть використані для навчання українських військових. Йдеться про кілька десятків танків.  Відточення навичок з керування танками Leopard відбуватиметься на полігонах в країнах Балтії.

“Після того, як танкові екіпажі будуть готовими, будемо продовжувати паралельно вести розмову про озброєння українських збройних сил сучасними танками. Це не тільки Leopard, ми також намагаємось переконати наших партнерів, що це можуть бути і Abrams американського виробництва“, – сказав Резніков.

Нагадаємо, наразі відомо, що Іспанія дала згоду на передачу України 10 танків Leopard 2A4 і 20 БТР M113.

blank
Танки Leopard-2A4 для ЗС Угорщини. Фото: honvedelem.hu

Міноборони Іспанії вивчає можливості бронетехніки, що перебуває у резерві й не використовується збройними силами країни.

До цього Іспанія постачала боєприпаси, засоби індивідуального захисту та легке озброєння, зараз вже йдеться про передачу основних бойових танків.

Після того, як танки і бронетранспортери стануть власністю ЗСУ, уряд України фінансуватиме оновлення та модернізацію бронетехніки на іспанських підприємствах.

Кошти на ремонт Leopard 2A4 та M113 може надійти з Європейського фонду миру що фінансується Європейським Союзом.

Ймовірна вартість відновлення танків та бронетранспортерів може скласти від 5 до 15 мільйонів євро та тривати до кінця цього року. Вартість залежатиме від рівня модернізації, яка буде обрана та труднощів пошуку потрібних запасних частин до бронетехніки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають