9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Україна закуповуватиме озброєння через міжнародні спецорганізації

Кабінет Міністрів України схвалив постанову “Про затвердження переліку міжнародних спеціалізованих організацій, їх представництв, що здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Відтепер силові структури України офіційно мають право самостійно закуповувати товари подвійного призначення та замовляти необхідні роботи або послуги в окремих спеціалізованих міжнародних організацій.

Зокрема, мова йде про такі відомі організації, як NATO Communications and Information Agency (Агенція НАТО зі зв’язку та інформації), NATO Support and Procurement Agency (Агенція НАТО з підтримки та постачання) та Програма Уряду США Foreign Military Sales (Міжнародні військові продажі).

blank
Фото: Энциклопедия оружия

Відповідний документ, як і деякі аналогічні законодавчі ініціативи, що були прийняті раніше, відкриває для Міноборони України шлях до спрощення у придбанні закордонного озброєння та військової техніки, першою чергою з тих зразків, які наразі в Україні не виготовляються.

При цьому, українські силовики будуть самі визначати, що їм потрібно для захисту країни й домовлятися про закупівлі з відповідними організаціями напряму, без участі посередників (зокрема компаній-спецекспортерів).

“Прийняття постанови відкриває для України перспективу закупівлі за кордоном відсутніх на вітчизняному ринку робіт, послуг та товарів без посередників, що в загальному створить умови для оптимізації витрат оборонного бюджету”, – відзначив Міністр оборони України Андрій Таран коментуючи прийняття постанови.

blank
Протитанкові ракетні комплекси Javelin у контейнерах Фото: Посольство США в Україні

“Окрім того, це сприятиме налагодженню взаємодії та посиленню взаємосумісності з НАТО, а також виконанню Україною укладених міжурядових та міжвідомчих угод”, – додав він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають