9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 20 Травня, 2022

Україна продовжує переговори з Німеччиною для розблокування закупівлі озброєнь

Україна продовжує вести перемовини з Німеччиною у питанні розблокування закупівель нашою державою озброєнь через механізми НАТО.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи інформацію про таке блокування, пише «Європейська правда».

“Ще за часів, коли я був віцепрем’єром з євроінтеграції, Україна приєдналася до програми НАТО із закупівель зброї. Все дуже просто: у НАТО існує аналог ProZorro, ми подаємо заявку і проводимо закупівлі. Однак закупівлі вимагають і політичного схвалення, тому виникли проблеми через позицію певних країн”, – сказав Кулеба.

blank

“Вчора я мав переговори з моєю колегою пані Анналеною Бербок у тому числі з цього питання. Ми одностайні у тому, що будь-яку проблему можна вирішити за допомогою дипломатичних інструментів”, – зазначив міністр.

До цього міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Німеччина блокує постачання зброї Україні через НАТО. І це відбувається попри попередження зі сторони Сполучених Штатів Америки про можливе розширення агресії та нове вторгнення Росії до нашої держави.

За словами міністра, Берлін минулого місяця наклав вето на закупівлю Україною антидронових рушниць та антиснайперських систем.

blank
Антидронова рушниця EDM4S виробництва литовської компанії NT Service Стопкадр з демонстраційного відео

Проте згодом Німеччина пом’якшила свою позицію щодо антидронових засобів, визнавши цю зброю нелетальною.

Олексій Резніков повідомив, що Україна з огляду на блокування Німеччиною закупівель летального обладнання, буде вести переговори про закупівлю зброї через двосторонні угоди з союзниками, зокрема Сполученими Штатами, Великою Британією, Литвою та Францією.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають