9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Україна попросила у США протикорабельні ракети Harpoon

Україна попросила у Сполучених Штатів Америки надати протикорабельні ракети Harpoon.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За інформацією інтернет-видання «Дзеркало тижня», влада України звернулася до США з проханням про постачання протикорабельних ракет Harpoon.

Ще на початку 2020 року повідомлялося, що у Міноборони були плани купити у Сполучених Штатів Америки протикорабельні ракети «Гарпун» разом з береговими ракетними комплексами.

У серпні цього року стало відомо, що українські корвети матимуть західне озброєння – протикорабельні ракети, артилерійські установки, зенітний ракетний комплекс тощо.

Ударною ракетною зброєю корабля має стати протикорабельний ракетний комплекс Harpoon виробництва США.

Також корвет мають озброїти зенітно-ракетним комплексом VL MICA, артилерійськими установками OTO Melara Super Rapid(76-мм) і Millennium(35-мм), а також дистанційно керованими стабілізованими кулеметами(12,7-мм) Aselsan STAMP.

Мінно-торпедне озброєння корвету складатиметься з торпедних апаратів(324-мм) з протичовновими торпедами Murene 90 Impact.

Все озброєння буде встановлюватися в Україні та замовлено Міністерством оборони за прямими контрактам з виробниками.

Протикорабельна ракета Harpoon

Harpoon – протикорабельна ракета, розроблена McDonnell Douglasв 1970-х роках. Стандартна її версія використовує активне радіолокаційне самонаведення, вона летить над поверхнею води для ухилення від зенітних засобів. Максимальна дальність застосування – 280 км.

Існують модифікації авіаційного базування, для застосування з надводних кораблів, з підводних човнів, а також для берегової оборони.

Польський фрегат ORP «Generał Tadeusz Kościuszko» (273) Фото: Вікіпедія
Польський фрегат ORP «Generał Tadeusz Kościuszko» (273) Фото: Вікіпедія

У подальших версіях, можливості ракети розширені для ураження як надводних, так і берегових цілей. Для ураження об’єктів на суші та кораблів Harpoon використовує інерційну навігацію за допомогою GPS. Бойова частина масою 227 кг забезпечує знищення широкого спектра цілей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають