9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Червня, 2023

Україна отримає від Канади чотири танки Leopard 2

Канада передасть Україні чотири основні бойові танки Leopard 2 зі своїх Збройних сил.

Про це повідомила канадська міністерка національної оборони Аніта Ананд.

Таке зобов’язання «поклало кінець суперечкам про те, чи буде Канада передавати Україні бойові танки зі своїх військових запасів».

«Я оголошую, що Канада надасть Україні чотири основні бойові танки Leopard 2. Це оголошення разом із допомогою наших союзників і партнерів значно допоможе Збройним Силам України в їхній героїчній боротьбі за захист свободи й суверенітету їхньої нації», – розповіла Аніта Ананд.

За її словами, Leopard 2 дозволять Україні звільнити ще більше територій і захистити людей від російської агресії.

«Ці танки готові до бою і будуть передані протягом найближчих тижнів», – уточнила очільниця канадського міноборони.

Пояснюючи журналістам рішення передати лише чотири одиниці техніки, Ананд зазначила, що в Канади на озброєнні всього 82 танки Leopard 2. При цьому вона не уточнила, скільки з них готові до бойового застосування.

blank

Аніта Ананд також додала, що офіційна Оттава надає запасні частини та боєприпаси для танків.

Крім того, в Україну приїдуть інструктори для навчання українських екіпажів.

При цьому голова оборонного відомства Канади залишила відкритою можливість відправки більшої кількості Leopard у майбутньому.

Королівські військово-повітряні сили країни можуть у разі потреби використати свої транспортні літаки C-17 для переміщення танків до Польщі. Звідти бронетехніку можна відправити в Україну.

Нагадуємо, 25 січня уряд Німеччини дозволив передачу Україні танків Leopard 2 та дав згоду на реекспорт цих танків з інших країн, які теж долучаються до їхньої передачі Україні. На першому етапі Німеччина надасть Україні 14 танків Leopard 2A6 зі складів Бундесверу.

Останні новини:

Зараз читають