9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Україна отримає 50 гусеничних транспортерів М548 від Норвегії

Норвегія передасть Україні близько 50 гусеничних транспортерів М548.

Про це повідомив уряд країни на своєму сайті, передає Промисловий Портал.

За словами міністра оборони Норвегії Бйорна Арілда Грама, вони необхідні для доставки вантажів у райони, де немає доріг.

Транспортний засіб на гусеничному ходу здатен маневрувати на місцевості, недоступній для колісної техніки. Ці машини можуть перевозити боєприпаси, продукти харчування та воду для українських військових у польових умовах. Тому вони є важливим доповненням до колісних вантажівок для перевезення вантажів.

blank
Транспортери M548 армії Норвегії. Фото: Trygve Hongset

Транспортер має міжнародну назву М548, а норвезька версія – NM199. Машини перебували на зберіганні у Збройних силах країни, але зараз проходять технічне обслуговування.

Раніше Норвегія вже передала Україні широкий спектр засобів, таких як наземні системи протиповітряної оборони NASAMS та основні бойові танки. Уряд країни також вирішив передати Україні бойові літаки F-16.

blank
ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

“Україна все ще має сильну потребу у військовій підтримці в боротьбі проти російських сил вторгнення. Норвегія продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – сказав міністр оборони Норвегії Арілд Грам.

Останні новини:

Зараз читають