9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Загалом Україна отримала понад 500 бронеавтомобілів Roshel Senator

Понад 500 броньованих автомобілів Roshel Senator надійшли до підрозділів Сил оборони України.

Про це повідомляє Промисловий Портал з посиланням на пресреліз їх виробника, канадської компанії “Roshel Defense Solutions”.

Машина має сталевий кузов та скло, здатне витримувати чисельні влучання зі стрікового озброєння. Також Senator має вибухозахищений кузов, тому може витримати підрив гранати чи міни.

Компанія не розголошує, на якій платформі збудована машина, зазначаючи лише те, що вона походить від важкої комерційної вантажівки.

blank
Канадський бойовий броньований автомобіль Roshel у складі підрозділів ДПСУ. Фото: Суспільне Чернігів

Бронемашина має вісім посадкових місць для десанту. У рух приводиться 6,7-літровим турбованим дизелем потужністю у 330 кінських сил та 750 Нм крутного моменту.

Техніка обладнана системою фільтрації повітря військового класу, що здатна протидіяти хімічним, біологічним та радіологічним атакам, генеруючи чисте повітря усередині герметичної кабіни.

Під час експлуатації броньовиків в Україні було знайдено недоліки та отримано дані для можливого доопрацювання цих машин, особливо у сфері протимінного захисту. Так було розроблено покращену версію броньовика – Senator MRAP.

blank
Бронеавтомобіль Senator MRAP. Фото: Roshel Defense Solutions

Новий бронеавтомобіль пройшов випробування на захист від стрілкового озброєння калібром 7,62×39 мм API BZ на відстані у 30 метрів та мін потужністю до 6 кг під будь-яким колесом і під центром. Заявляється, що наразі проходять випробування на вищі параметри захисту.

blank
Бронеавтомобіль Senator MRAP. Фото: Roshel Defense Solutions

Машина має V-подібне дно, яке призначене для відведення вибухів від кабіни та розсіювання вибухової енергії. Також, одною з переваг цього транспортного засобу називають його ергономічність та багатоцільові можливості. Пропонуються варіанти для протидії БПЛА, медичної евакуації та управління, хоча можливі й інші конфігурація для відповідних задач.

blank
Бронеавтомобіль Senator MRAP. Фото: Roshel Defense Solutions

Senator MRAP базується на важкій комерційній платформі Ford F-550, що полегшує обслуговування. Це шасі широко застосовується у всьому світі і є базою для серійних українських бронеавтомобілів “Новатор”, “Козак-5” та “Козак-7”.

Останні новини:

Зараз читають