9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Україна обговорює з партнерами отримання систем протиракетної оборони

Україна веде переговори з партнерами щодо покращення спроможностей в ППО і ПРО західними системами.

Про це розповів у інтерв’ю РБК міністр оборони України Олексій Резніков, передає Національний Промисловий Портал.

Міністр заявив, що США вже оголосили про передачу Україні ЗРК NASAMS, але цього недостатньо.

«Що таке NASAMS? ППО ділиться на три категорії: короткої, середньої та великої дальності, – тобто 40, 80 та 200-300 км ураження. Так от NASAMS – це перша ланка, і, відповідно, нам треба думати і говорити з партнерами про допомогу Україні в середній дальності, про аналог Patriot, або систему THAD – це система ППО далекого ураження, наприклад, в Сполучених Штатах», – розповідає Рєзніков.

ЗРК Patriot, у сучасній версії PAC-3 MSE здатен забезпечувати протиповітряну оборону на дальності до 160 км, а протиракетну до 40 км, в залежності від ракет які використовуються. Експортна вартість батареї може складати близько одного мільярда доларів.

blank
ЗРК Patriot. Фото з відкритих джерел

Система THAAD – спеціалізований протиракетний (ПРО) комплекс з дальністю ураження цілей до 200 км. Експортна вартість батареї досягає 2,5 млрд доларів.

blank
ЗРК THAAD. Фото:US Army Europe

Рєзніков зазначив, що переговори не означають моментальну передачу ЗРК.

«Це не означає, що завтра буде прийнято рішення і я привезу з “Рамштайну”. Ні, це щоб не було завищених очікувань. Просто це теми, які мають бути обговорені», – зазначав він.

Міністр каже, що наразі працює над переходом з радянської системи озброєнь на сучасну натівську.При цьому він наголосив, що питання йде не лише про підтримку не тільки українського ВПК, а і ВПК дружніх країн: Словаччини, Чехії, Польщі, Румунії та країн Балтії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають