9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

У Шотландії проходять навчання українських моряків на тральщиках Sandown

Українські військові проходять підготовку в Шотландії, де опановують експлуатацію тральщиків Sandown. Це продовження тогорічного контракту на купівлю у Великої Британії  двох кораблів.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Навчання відбувається в рамках допомоги Великої Британії Україні у війні проти Росії.

Місце навчань відвідав заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов та заступник міністра оборони Великої Британії Джеймс Хіппі, про це пише BBC

Конкретне місце не називають з міркувань безпеки.

blank
Фото: BBC

Українські військові відпрацьовують вправи зі зброєю, удосконалюють навички з контролю за пошкодженнями судна та керування механізмами.

Володимир Гаврилов подякував колегам за підтримку України.

“Я бачив братерство українських та британських воїнів, які разом працюють над досягненням спільної мети – зміцнення боєздатності української армії… Ми дуже вдячні уряду та народу Сполученого Королівства за їхній неоціненний внесок в успіх України у відсічі російським агресорам“, – сказав Гаврилов.

Капітан міношукача Королівського флоту, який брав участь у навчаннях, підкреслив, що для нього велика честь працювати з його українськими колегами.

“Очевидно, що зараз в Україні дуже складна ситуація. Ми всі розуміємо актуальність поставленого завдання. Тож це професійний привілей працювати з українським флотом, який неймовірно зосереджений на виконанні роботи. І це мотивує мою команду, щоб мати можливість дати їм найкращу підготовку, яку ми тільки можемо“, – сказав він.

blank
Фото: BBC

Міністри також відвідали одне з місць, де українські солдати навчаються “навичкам перемоги в боях” за новою військовою програмою під керівництвом Великобританії.

До цих навчань залучені понад 1000 британських військовослужбовців, які працюють на полігонах по всій країні.  Джеймс Хіппі відзначив інтенсивність навчань та вмотивованість українських військових.

Довідка

blank
Фото: BBC

Тральщики-шукачі мін класу Sandown стоять на озброєнні Великої Британії (9), Естонії (3) та Саудівської Аравії (3). Перший корабель було введено до експлуатації в 1989 році. Всі кораблі класу Sandown планується вивести зі складу британського флоту протягом 2020-их років.

Корпус зроблений з армованого скловолокна. Кораблі не мають обладнання для тралення мін. Єдина функція – пошук та знищення мін за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів. Другорядна функція – патрульний корабель.

Короткі технічні характеристики кораблів:

Водотоннажність: 450 тонн (повна)
Довжина: 52,6 метрів
Ширина: 10,5 метрів
Осадка: 2,4 метрів
Швидкість:
• до 13 вузлів на дизельній силовій установці
• до 6,5 вузлів на електричній
Екіпаж: 34 осіб
Озброєння: 30-мм бойовий модуль та три кулемета калібром 12,7 мм
Спеціальне обладнання: автоматизована система управління протимінними діями Atlas Elektronik IMCMS

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають