9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

У Нідерландах готові розглянути постачання Україні винищувачів F-16

Кабінет міністрів Нідерландів розгляне можливість постачання Україні винищувачів F-16, якщо на них надасть запит уряд Києва.

Про це повідомляє нідерландське видання NL Times, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Під час парламентських дебатів у четвер, 19 січня, міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хьокстра заявив, що уряд країни розглядатиме таке прохання «відкрито».

Хоекстра підкреслив, що «немає табу» щодо доставки звичайного обладнання.

blank
Американські винищувачі F-16

Також член Палати представників Нідерландів Сьйорд Сьйордсма звернувся до Кабміну з проханням поставити Збройним силам України винищувачі F-16.

Видання додало, що серед політиків багато хто побоюється, що Росія розпочне ще один великий наступ у найближчі місяці.

Відомо, що наразі на озброєнні Нідерландів – близько 60 винищувачів F-16AM/BM.

Про F-16

F-16 Fighting Falcon – американський багатоцільовий легкий винищувач четвертого покоління компанії Lockheed Martin. За його універсальність та відносно невисоку вартість F-16 вважають наймасовішим винищувачем четвертого покоління в світі.

blank

F-16A та F-16B – це перші серійні варіанти винищувача у одномісній та двомісній версії. Ці варіанти включають версії Block 1, 5, 10, 15 і 20. Block 15 був першою серйозною зміною F-16 зі збільшенням горизонтальних стабілізаторів.

Це найчисельніший з усіх варіантів F-16, загалом виготовлено 475 літаків цієї моделі.

Багато літаків F-16A/B модернізували по стандарту Mid-Life Upgrade (MLU) Block 20. Вони стали функціонально еквівалентними моделям C/D середнього виробництва.

F-16AM/BM Block 25 отримали покращену авіоніку в кабіні пілотів та радар, який додав можливість роботи за будь-якої погоди поза межами видимості. Літаки отримали можливість застосовувати ракети класу «повітря-повітря» AIM-7 та AIM-120.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають