9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

У 2019-му році ЗСУ провели рекордну кількість навчань з протиповітряної оборони (фото)

За результатами року, 2019-й став рекордним за кількістю, якістю та масштабами навчань підрозділів ППО. Одним з основних пріоритетів від початку російсько-української війни стало нарощування бойових спроможностей підрозділів протиповітряної оборони. Особливо це стосується зенітних ракетних військ – протиповітряного “щита” України та вагомого фактора у стримуванні агресора від застосування повітряно-космічних сил.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сторінку Генерального Штабу ЗСУ

Значне зростання оборонного бюджету України та кардинальна зміна бойової підготовки зенітників протягом останні п’яти дозволила залучити особовий склад до повноцінної бойової підготовки з виконанням практичних бойових стрільб. Щороку інтенсивність таких тренувань зростає, залучається більше озброєння, здійснюється і більше пусків ракет. Так, протягом 2019-го року у Повітряних Силах провели понад півтори сотні різноманітних заходів бойової підготовки, таких, як командно-штабні, тактичні навчання, тренування чергових сил. Окрім навчально-бойових завдань, фахівців зенітно-ракетних військ (ЗРВ) залучали до випробувань нового ракетного озброєння й дослідних пусків керованих ракет. Найбільш грандіозними у минулому році стали чотири заходи бойової підготовки, спрямовані на нарощування спроможностей загальної системи ППО країни.

1. Навчання з бойовими стрільбами зенітних ракетних комплексів Сухопутних військ на полігоні «Ягорлик». У ході навчань було відпрацьовано бойове застосування одразу шести зенітно-ракетних комплексів: «Шилка» (ЗСУ-23-4), «Куб» (2К12), «Тор» (9К330), «С-125», «С-300ПТ», «С-300В1». Вони підтвердили спроможність висунутись у заданий район, зайняти бойові позиції та знищити повітряні цілі у межах заявлених характеристик. Завдяки комплексу ремонтних робіт, часткової та глибокої модернізації було поставлено у стрій значну кількість зенітного ракетного озброєння. Наразі триває формування нових частин і підрозділів, озброєних цими комплексами.

2. Комплексне командно-штабне навчання з ППО під керівництвом командувача Повітряних Сил ЗСУ генерал-полковника Сергія Дроздова. До практичної фази навчань уперше було залучено підрозділи Держприкордонслужби та Нацгвардії України. Метою навчань стало випробовування можливості виконувати завдання в єдиній системі ППО країни з прикриття важливих об’єктів від ударів засобів повітряного нападу противника. До оборони командних пунктів та аеродромів Повітряних Сил були залучені зенітні ракетні артилерійські прикордонні застави ДПС та зенітні ракетні артилерійські батареї НГУ.

3. Стратегічне командно-штабне навчання з органами військового управління, військами ЗСУ й іншими складовими сил оборони «Козацька воля – 2019» під загальним керівництвом Начальника Генштабу – Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака. Під час навчань було відпрацьовано управління застосуванням повітряної компоненти, включно із ППО важливих державних і воєнних об’єктів у районі збройного конфлікту. Під час навчання органи військового управління діяли за штатом перспективної структури за стандартом НАТО.

4. Підсумкові тактичні навчання з бойовою стрільбою підрозділів ЗРВ у жовтні-листопаді, під час яких перевіряли влучність стрільби бойових розрахунків по повітряних цілях, мобільність, майстерність володіння тактичними прийомами ведення протиповітряного бою і злагодженість дій особового складу.

Навчання проводилися у чотири етапи. Спершу підрозділи відпрацювали прикриття важливих державних об’єктів у районах постійної дислокації. Потім раптове переміщення дивізіонів «Буків» та і «С-300» зі штатним озброєнням і військовою технікою у район виконання завдань. Особовий склад відпрацьовував практичні навички під час організації та здійснення маневрів підрозділами на запасні позиції, маскування стартових позицій, введення противника в оману. На третьому етапі підрозділи ППО відпрацювали підготовку та ведення протиповітряного бою в новому районі. Було здійснено 50 пусків ракет по повітряних цілях. Заключним етапом навчань було залишення вогневих позицій, приховане переміщення і повернення до місць дислокації.

До всіх навчань ЗРВ було залучено авіацію та радіо-технічні війська. Винищувачі бригад тактичної авіації, окрім відпрацювання своїх завдань, здійснювали імітацію атаки ворога. Радіотехнічні війська зі свого боку проводили розвідку й розпізнавання цілей. Роль мішеней виконували БПЛА ВР-3 «Рейс».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають