Словенія залізницею відправила Україні раніше анонсовані танки M-55S.
Кореспонденти словенського видання 24UR показали кадри з цією партією танків у місті Целє, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.
«Під чорним брезентом знаходиться 28 танків M-55S, які досі перебували у резерві словенської армії, але тепер вони посилять оборону України у війні», – йдеться у повідомлені.
Словенія пообіцяла Україні 28 танків М-55S, в обмін на техніку з Німеччини.
Військові Словенії отримають 35 важких автонавантажувачів 8х8 та п’ять важких водяних цистерн 8х8.
Угоду про обмін прем’єр-міністр Роберт Голоб та канцлер Німеччини Олаф Шольц уклали у вересні.
Таким чином подібний круговий обмін також зміцнить оборонну співпрацю між Словенією та Німеччиною.
Це друга значна партія словенської військової підтримки Україні. У липні Словенія відправила до України 35 бронетранспортерів БМП М-80А.
Про M-55S
Танки M-55S це спільний проєкт словенської компанії STO RAVNE та ізраїльської Elbit. Усього разом вони модернізували 30 машин цього типу. Останній оновлений танк Т-55 за цією програмою військо Словенії отримало у 1999 році.
У ході модернізації танки отримали нову 105 мм гармату L7 з тепловим кожухом. Було покращено захист бойової машини. Динамічні елементи танка добре видно на корпусі та башті.
Систему управління вогнем удосконалили цифровим балістичним обчислювачем. Зброя стабілізована у двох площинах. На танк встановлено новий приціл Fotona SGS-55 із лазерним далекоміром. Також на машині з’явився приціл командира Fotona COMTOS-55 із незалежною лінією візування стабілізації. Він дозволяє командиру вести цілі й за потреби навіть проводити наведення гармати незалежно від навідника.
Сповіщувач про лазерне опромінення LIRD-1A пов’язаний із системою пуску димових гранатометів IS-6, які можуть бути автоматично активовані у разі надзвичайної ситуації.
Модернізація дизельного двигуна V-12 збільшила його потужність із 520 кінських сил до 600.
Також танк був оснащений новими гумометалевими гусеницями, а у задній частині башти з’явилася додаткова ніша.