9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Розпочав функціонування найбільший полігон для випробувань ракетного озброєння ЗСУ

У Збройних Силах України розпочав функціювання найбільший полігон – державний випробувальний полігон «Ягорлик».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Створення такого майданчику стало необхідно після 2014 року, коли через окупацію Криму, Збройні Сили втратили випробувальний майданчик Державного науково-випробувального центру «Чауда».

Необхідність створення полігону зумовлена подальшим розвитком систем озброєння, таку як протикорабельний комплекс «Нептун» чи реактивна система залпового вогню «Вільха».

blank
Випробування високоточних ракет комплексу “Вільха”

На ньому ж підрозділи зенітних ракетних військ могли тренуватися у веденні протиповітряного бою, проводити пуски зенітних керованих ракет, випробувати перспективну зброю великої дальності.

Робота зі створення полігону «Ягорлик» розпочалася у Генеральному штабі ЗС України розпочалась у 2018 році.

blank
Пуски зенітних ракет з комплексу С-300ПТ ЗСУ на полігоні Державному випробувальному полігоні “Ягорлик” під час навчань “Об’єднані зусилля – 2020”

Спочатку на підконтрольній території України тривали пошуки місця, яке задовольняло б потреби й відповідало вимогам, проводилися численні переговори з профільними відомствами та органами місцевої влади. Втілювати проєкт почали наприкінці 2019 року.

Для повноцінного функціонування полігону на ньому розгорнули системи зв’язку, спостереження, охорони, інженерної розвідки, зведені приміщення для роботи та розміщення персоналу та вирішені маси інших питань.

blank

Площа майданчика становить близько 3,7 тис. га. Водночас робота з вдосконалення інфраструктури буде продовжуватися далі

“Весь час, поки йшло будівництво полігону, він вже використовувався за призначенням, хоч і з деякими обмеженнями”, – повідомив генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.

«Ягорлик» призначений для стрільб з усієї наявної номенклатури озброєння української армії, а також випробування перспективної зброї великої дальності ураження. З робочих місць полігону може здійснюватися управління авіацією й ведення протиповітряного бою сучасними технічними засобами, які є на озброєнні українського війська, серед іншого й іноземного виробництва.

ЗРК стрільба С-300 С-125

На полігоні обладнано пункт управління, модуль розвідувально-інформаційного центру, подвійний модуль навчального корпусу, ангари, технічні та складські приміщення тощо. Для навчання створені класи, що оснащені мультимедійними засобами. Також працюють сонячна електростанція та артезіанська свердловина.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають