9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 19 Вересня, 2021

Повітряні Сили назвали літак JAS-39 найоптимальнішим варіантом для заміни радянських винищувачів

 • У Повітряних Силах України назвали літак JAS-39 оптимальним варіантом для заміни радянських бойових літаків.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  До такого висновку прийшли автори методичного підходу під час визначення потенційного винищувача для тактичної авіації.

  Авторами методичного підходу є чинний Командувач Повітряних Сил Збройних сил України С.С. Дроздов, а також науковці Харківського національного університету Повітряних Сил О.Б. Леонтьєв (доктор технічних наук професор головний науковий співробітник) та М.В. Науменко (кандидат технічних наук старший науковий співробітник провідний науковий співробітник).

  Згідно з проведеними дослідженнями, потенційні багатоцільові винищувачі F-16E, F-35A, EF-2000, Rafale та JAS-39 порівнювались за ціною, вартістю експлуатації та коефіцієнту бойового застосування:

  У Повітряних Силах назвали літак JAS-39 оптимальним варіантом для заміни. Альтернативні багатоцільові винищувачі для переозброєння авіаційного парку тактичної авіації

  Коефіцієнт бойового застосування розраховувався за еквівалентом застосуванню по повітряним цілям літаків-еталонів типу МіГ-29, по наземним цілям літаків-еталонів типу Су-24М.

  Згодом оцінили необхідну чисельність відповідно до їх коефіцієнтів та розписали закупівлі на три етапи:

  • закупівля 12 бортів
  • закупівля 24 бортів
  • закупівля 40-60 бортів у залежності від кількості по еквіваленту застосування

  Еквівалент застосування рахували у відношенні:

  • 120 бойових літаків-еталонів типу МіГ-29 по повітряним цілям
  • 40 бойових літаків-еталонів типу Су-24М по наземним цілям
  • 70 бойових літаків МіГ-29 по повітряним цілям
  Синтезовані програми переозброєння тактичної авіації на однотипний парк бойової авіаційної техніки для альтернативних типів літаків

  Як бачимо, найбільш економічно доцільним варіантом автори назвали придбання JAS-39, яких потрібно придбати у кількості 96 одиниць, а вартість складе 6,8568 млрд доларів США.

  На жаль методологія визначення потенційного літака не дає розуміння визначення коефіцієнтів бойового потенціалу представлених типів літаків, адже фактично вони є носіями майже однакових типів озброєння.

  Виключенням є, наприклад, остання версія модернізації F-16, яка завдяки встановленню нової РЛС AN/APG-83 отримає можливість застосовувати крилаті ракети JASSM та класу AIM-120D, які збільшують потенціал літака по роботі по наземним і повітряним цілям відповідно.

  Тобто найбільш дешевий літак, представлений в аналізі за квітень 2020 року, станом на лютий 2021 року має оновлені властивості.

  До речі, один з авторів методології генерал-полковник Сергій Дроздов у жовтні 2020 року як приклад переозброєння на новий тип винищувача наводив Польщу, яка обрала саме F-16.

  Чи EF-2000 (Eurofighter Typhoon), що є у методології найдорожчим та найкращим у коефіцієнті по роботі по повітряним цілям, також вже оновлюється – Іспанія та Німеччина нещодавно замовили встановлення нових РЛС.

  Нагадаємо, раніше керівник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завіткевич в авторській колонці на «Інтерфакс-Україна» зазначив, що ДП «Антонов» у співпраці з Boeing може локалізувати виробництво винищувачів.

  Крім того, за інформацією з Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації ОВТ, до 2025 року всі типи бойових літаків Повітряних сил України мають пройти модернізацію.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс...

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  “Антонов” розпочав стапельне складання другого Ан-178 за контрактом Міноборони України (фото)

  Після тривалої перерви з’явилася оновлена інформація щодо стану будівництва літаків, які були замовлені Міноборони наприкінці грудня 2020 року.Передає Національний...

  Розробники САУ “Богдана” працюють над завершенням державних випробувань вже наступного року

  Про деякі подробиці з розробки та ходу випробувань перспективної колісної самохідної артилерійської установки калібру 155-мм "Богдана" розповів головний конструктор проєкту ПрАТ "Краматорський...

  В Україні розробили БПЛА-мішень RZ-60 для випробувань зенітних ракет

  Технічний директор ПрАТ "Рамзай" Володимир Шатов під час круглого столу "Тактичні оборонні системи, які невідкладно потрібні армії" (проходив 15 вересня) повідомив про...

  У Вінниці холдинг «Епіцентр Агро» відкрив найбільший елеваторний комплекс в регіоні (фото)

  У Вінниці відбулось введення в експлуатацію третьої черги маршрутного елеваторного комплексу холдингу «Епіцентр Агро», який з початку осені почав приймання та сушіння...

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу ракету Alpha в грудні 2021...

  Зараз читають

  Компанія “Радіонікс” створила унікальний наземний стенд для відпрацювання роботи винищувачів МіГ-29 (фото)

  Приватна компанія "Радіонікс" представила на виставці "Зброя та Безпека-2021" унікальний комплекс "Сапфір-С", який може одночасно бути використаний...

  У селищі Залужжя на Хмельниччині збудували ліцей

  У Хмельницькій області за два роки були завершені будівельні роботи у Залузькому ліцеї, який упродовж 32-х років...

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.

  В Україні почали розробляти документацію для ОТРК на чеському шасі Tatra

  В Україні працюють над технічною документацією по переведенню перспективного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) на колісне шасі Tatra.