9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Березня, 2021

Повітряні Сили назвали літак JAS-39 найоптимальнішим варіантом для заміни радянських винищувачів

 • У Повітряних Силах України назвали літак JAS-39 оптимальним варіантом для заміни радянських бойових літаків.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  До такого висновку прийшли автори методичного підходу під час визначення потенційного винищувача для тактичної авіації.

  Авторами методичного підходу є чинний Командувач Повітряних Сил Збройних сил України С.С. Дроздов, а також науковці Харківського національного університету Повітряних Сил О.Б. Леонтьєв (доктор технічних наук професор головний науковий співробітник) та М.В. Науменко (кандидат технічних наук старший науковий співробітник провідний науковий співробітник).

  Згідно з проведеними дослідженнями, потенційні багатоцільові винищувачі F-16E, F-35A, EF-2000, Rafale та JAS-39 порівнювались за ціною, вартістю експлуатації та коефіцієнту бойового застосування:

  У Повітряних Силах назвали літак JAS-39 оптимальним варіантом для заміни. Альтернативні багатоцільові винищувачі для переозброєння авіаційного парку тактичної авіації

  Коефіцієнт бойового застосування розраховувався за еквівалентом застосуванню по повітряним цілям літаків-еталонів типу МіГ-29, по наземним цілям літаків-еталонів типу Су-24М.

  Згодом оцінили необхідну чисельність відповідно до їх коефіцієнтів та розписали закупівлі на три етапи:

  • закупівля 12 бортів
  • закупівля 24 бортів
  • закупівля 40-60 бортів у залежності від кількості по еквіваленту застосування

  Еквівалент застосування рахували у відношенні:

  • 120 бойових літаків-еталонів типу МіГ-29 по повітряним цілям
  • 40 бойових літаків-еталонів типу Су-24М по наземним цілям
  • 70 бойових літаків МіГ-29 по повітряним цілям
  Синтезовані програми переозброєння тактичної авіації на однотипний парк бойової авіаційної техніки для альтернативних типів літаків

  Як бачимо, найбільш економічно доцільним варіантом автори назвали придбання JAS-39, яких потрібно придбати у кількості 96 одиниць, а вартість складе 6,8568 млрд доларів США.

  На жаль методологія визначення потенційного літака не дає розуміння визначення коефіцієнтів бойового потенціалу представлених типів літаків, адже фактично вони є носіями майже однакових типів озброєння.

  Виключенням є, наприклад, остання версія модернізації F-16, яка завдяки встановленню нової РЛС AN/APG-83 отримає можливість застосовувати крилаті ракети JASSM та класу AIM-120D, які збільшують потенціал літака по роботі по наземним і повітряним цілям відповідно.

  Тобто найбільш дешевий літак, представлений в аналізі за квітень 2020 року, станом на лютий 2021 року має оновлені властивості.

  До речі, один з авторів методології генерал-полковник Сергій Дроздов у жовтні 2020 року як приклад переозброєння на новий тип винищувача наводив Польщу, яка обрала саме F-16.

  Чи EF-2000 (Eurofighter Typhoon), що є у методології найдорожчим та найкращим у коефіцієнті по роботі по повітряним цілям, також вже оновлюється – Іспанія та Німеччина нещодавно замовили встановлення нових РЛС.

  Нагадаємо, раніше керівник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завіткевич в авторській колонці на «Інтерфакс-Україна» зазначив, що ДП «Антонов» у співпраці з Boeing може локалізувати виробництво винищувачів.

  Крім того, за інформацією з Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації ОВТ, до 2025 року всі типи бойових літаків Повітряних сил України мають пройти модернізацію.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Миколаєві починають реалізацію проєкту з будівництва чотирисмугового автомобільного тунелю

  У Корабельному районі Миколаєва у 2021 році розпочнеться реалізація проєкту будівництва дворівневої транспортної розв'язки з чотирисмуговим автомобільним...

  «Артем» до кінця року виготовить партію 152-мм снарядів Збройних сил України

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», що входить до складу ДК "Укроборонпром", виготовить партію 152-мм снарядів для Збройних сил України до кінця року.

  Антонов отримав аванс на будівництво Ан-178 для української армії

  Державне підприємство «Антонов» отримало аванс на будівництво трьох транспортних літаків Ан-178-100Р для Повітряних Сил Збройних сил України.Про це...

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову модель для залучення 200 мільйонів...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Зараз читають

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова...