У Повітряних Силах України назвали літак JAS-39 оптимальним варіантом для заміни радянських бойових літаків.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.
До такого висновку прийшли автори методичного підходу під час визначення потенційного винищувача для тактичної авіації.
Авторами методичного підходу є чинний Командувач Повітряних Сил Збройних сил України С.С. Дроздов, а також науковці Харківського національного університету Повітряних Сил О.Б. Леонтьєв (доктор технічних наук професор головний науковий співробітник) та М.В. Науменко (кандидат технічних наук старший науковий співробітник провідний науковий співробітник).
Згідно з проведеними дослідженнями, потенційні багатоцільові винищувачі F-16E, F-35A, EF-2000, Rafale та JAS-39 порівнювались за ціною, вартістю експлуатації та коефіцієнту бойового застосування:

Коефіцієнт бойового застосування розраховувався за еквівалентом застосуванню по повітряним цілям літаків-еталонів типу МіГ-29, по наземним цілям літаків-еталонів типу Су-24М.
Згодом оцінили необхідну чисельність відповідно до їх коефіцієнтів та розписали закупівлі на три етапи:
- закупівля 12 бортів
- закупівля 24 бортів
- закупівля 40-60 бортів у залежності від кількості по еквіваленту застосування
Еквівалент застосування рахували у відношенні:
- 120 бойових літаків-еталонів типу МіГ-29 по повітряним цілям
- 40 бойових літаків-еталонів типу Су-24М по наземним цілям
- 70 бойових літаків МіГ-29 по повітряним цілям

Як бачимо, найбільш економічно доцільним варіантом автори назвали придбання JAS-39, яких потрібно придбати у кількості 96 одиниць, а вартість складе 6,8568 млрд доларів США.
На жаль методологія визначення потенційного літака не дає розуміння визначення коефіцієнтів бойового потенціалу представлених типів літаків, адже фактично вони є носіями майже однакових типів озброєння.
Виключенням є, наприклад, остання версія модернізації F-16, яка завдяки встановленню нової РЛС AN/APG-83 отримає можливість застосовувати крилаті ракети JASSM та класу AIM-120D, які збільшують потенціал літака по роботі по наземним і повітряним цілям відповідно.
Тобто найбільш дешевий літак, представлений в аналізі за квітень 2020 року, станом на лютий 2021 року має оновлені властивості.
До речі, один з авторів методології генерал-полковник Сергій Дроздов у жовтні 2020 року як приклад переозброєння на новий тип винищувача наводив Польщу, яка обрала саме F-16.
Чи EF-2000 (Eurofighter Typhoon), що є у методології найдорожчим та найкращим у коефіцієнті по роботі по повітряним цілям, також вже оновлюється – Іспанія та Німеччина нещодавно замовили встановлення нових РЛС.
Нагадаємо, раніше керівник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завіткевич в авторській колонці на «Інтерфакс-Україна» зазначив, що ДП «Антонов» у співпраці з Boeing може локалізувати виробництво винищувачів.
Крім того, за інформацією з Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації ОВТ, до 2025 року всі типи бойових літаків Повітряних сил України мають пройти модернізацію.