9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 26 Травня, 2022

Патрульні катери «Фастів» та «Суми» урочисто ввели до складу ВМС України

Патрульні катери типу Island «Фастів» та «Суми» урочисто ввели до складу Військово-морських сил Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Захід присвячений 30-й річниці з дня створення Збройних Сил України.

У врученні сертифікатів взяв участь Міністр оборони України Олексій Резніков та командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Самі катери вже зараховано до складу Військово-Морських Сил ЗСУ Наказом Міністра оборони №362 від 29 листопада 2021 року.

blank
Патрульний катер «Суми» (Р192) типу Island на ходових випробуваннях. Фото: «Думская»

Наступного дня 30 листопада катери «Фастів» та «Суми» вперше вийшли у море після прибуття до України.

25 листопада, в Одесі, два українські патрульні катери класу Island, які були доставлені зі США, зняли з вантажного судна Ocean Grand та спустили на воду. Напередодні вдень монтажники відкріпили обидва судна від транспортувальних ложементів, розташованих на верхній палубі вантажного судна.

blank
Катери Island під час транспортування до України на судні Ocean Grand. Фото: ВМСУ

На борту вантажного судна Ocean Grand до України два патрульні катери зі Сполучених Штатів Америки прибули 23 листопада, подолавши тисячі морських миль.

Катери Island є частиною американського пакета безпекової допомоги на понад 2,5 мільярди доларів, яку США надали Україні з 2014 року.

blank
Патрульні катери типу Island ВМС ЗС України завантажені у Балтиморі Фото: Посольство США в Україні

Судна призначені для посилення Військово-Морських Сил нашої країни. «Суми» та «Фастів» були завантажені на Ocean Grand для перевезення морем та 8 листопада, вирушили з американського Балтімора, штат Меріленд, до України.

Це друга партія катерів, які США передадуть Україні в рамках допомоги у сфері безпеки та оборони. Перші два – «Слов’янськ» та «Старобільськ» вже служать у складі національного флоту.

На відправлення до України чекає ще один катер класу Island. П’ятий переданий патрульний катер отримав ім’я Героя України прапорщика В’ячеслава Кубрака.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають