9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Німецький концерн Rheinmetall виготовить для України два зенітні комплекси Skynex

Концерн Rheinmetall виготовить для України два нові зенітні комплекси Skynex.

Про це повідомило німецьке видання Handelsblatt з посиланням на свої джерела в уряді, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Rheinmetall підтвердила замовлення в п’ятницю, водночас не назвала країну-отримувача.

Однак, згідно з даними урядових джерел, йдеться саме про України. Поставки очікуються вже на початку 2024 року.

Skynex призначені для протиповітряної оборони ближнього радіуса дії. Система здатна збивати безпілотники або крилаті ракети 35-міліметровими боєприпасами.

blank
Система протиповітряної оборони Skynex від Rheinmetall. 2021 рік

Вартість двох одиниць Skynex оцінюється в 182 млн євро.

Крім того, було підписано меморандум про взаєморозуміння щодо закупівлі вантажівок HX на суму приблизно 12 мільйонів євро. Ці машини будуть поставлятися разом з системами Skynex.

Очікується, що витрати будуть покриті урядом Німеччини.

Систему протиповітряної оборони Skynex була представлена Rheinmetall у листопаді 2021 року. Основним її озброєнням є 35-мм автоматична гармата Oerlikon Mk3.

Система вже продемонструвала свою здатність уражати невеликий рій із малих повітряних дронів. Використання програмованих 35-мм боєприпасів Ahead, розроблених Rheinmetall є значно дешевшим, ніж аналогічні системи ППО, які базуються на керованих ракетах.

Ці боєприпаси не підпадають під дію електронних засобів протидії під час пострілу.

35-мм гармата Oerlikon Mk3, що використовується в системі ППО Skynex, має ефективну дальність стрільби 4000 метрів та скорострільність 1000 пострілів за хвилину. Гарматний модуль оснащений радаром стеження X-Band, який забезпечує функцію автономного пошуку цілі, що робить наведення простим та швидким.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають