9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Німеччина схвалила продаж Україні 100 САУ PzH 2000

Уряд Німеччини схвалив продаж Україні 100 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 на 1,7 млрд євро.

Про це пише видання Spiegel з посиланням на власні джерела, передає Національний Промисловий Портал.

Ще 13 липня Міністерство економіки Німеччини Роберта Хабека видала німецькому виробнику озброєнь Krauss-Maffei Wegmann (KMW) ліцензію на виробництво систем Panzerhaubitze 2000.

У квітні Україна подала запит до KMW з проханням купувати гаубиці безпосередньо від виробника. Виробник одразу надіслав відповідну пропозицію.

Зараз на запит SPIEGEL KMW підтвердив угоду зі зброєю. Прессекретар повідомив, що компанія подала відповідну заявку в економічний департамент 11 липня та отримав дозвіл на виробництво лише через два дні.

Речник назвав бюджет на 100 самохідних гаубиць у 1,7 млрд євро. Цей обсяг багаторазово перевищить попередні поставки озброєнь на суму близько 600 мільйонів євро.

Виробництво

Повідомляється, що виробництво систем озброєння має розпочатися негайно. Коли перші гаубиці поїдуть до України поки невідомо.

“Виробництво всіх гаубиць розраховане на кілька років, тому що головна турбота – довгострокове зміцнення української армії”, – пишуть у Spiegel.

У KMW кажуть, що умови виробництва уточнюються з українською стороною. Передумовою для старту виробництва є наявність достатньої кількості матеріалів, включаючи броньову сталь та інші важливі компоненти. За словами представників німецького виробника, у цьому відношенні налаштовані оптимістично.

Про САУ

Німецька САУ PzH 2000 (Panzerhaubitze)

За останні кілька тижнів федеральний уряд уже поставив Україні низку 155-мм систем Panzerhaubitze 2000 зі складів Бундесверу. Раніше українські військові проходили навчання за системою в Німеччині.

Залежно від використовуваних боєприпасів Panzerhaubitze 2000 може стріляти на відстань від 30 до 40 кілометрів. Вона вважається однією з найсучасніших гаубиць у світі і може випускати до десяти снарядів за хвилину.

За словами міністра оборони Німеччини Крістін Ламбрехт, Україна перед поставкою пообіцяла федеральному уряду, що не застосовувати зброю з Німеччини по території Росії.

Останні новини:

Зараз читають