9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Мостоукладальники та боєприпаси: США оголосили новий пакет допомоги на 400 млн доларів

США виділили Україні новий пакет військової допомоги. У ньому є боєприпаси до артилерійських систем та бронетехніки, а також танкові мостоукладальники.

Новину оприлюднив офіційний сайт Державного департаменту США, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Цього разу Держдеп ратифікував 33-е вилучення американської зброї та обладнання із запасів США на суму 400 мільйонів доларів.

Новий пакет військової допомоги включає високоточні реактивні снаряди GMLRS до наданих США реактивних систем залпового вогню HIMARS та боєприпаси для гаубиць, які використовують ЗСУ.

blank

Окрім цього, до пакета увійшли боєприпаси для бойових машин піхоти Bradley, інженерне обладнання для підриву, а також фінансування обслуговування, навчання і технічної підтримки.

blank
M2 Bradley

Також у переліку допомоги йдеться про неназвану кількість броньованих мостоукладальників AVLB (Armored Vehicle Launched Bridges). Подібну техніку передають Україні вперше.

blank
Мостоукладальник M60 AVLB. Фото з відкритих джерел

За даними американських ЗМІ, йдеться про створені на базі танків M60A1 мостоукладальники M60 AVLB. У них знята башта і встановлений замість неї мостовий пусковий пристрій.

M60 AVLB призначений для швидкого наведення через такі перешкоди: протитанкові рови, канали, струмки, річки та яри. Металевий штурмовий міст складається з двох секцій і має довжину 18 метрів. Його вантажопідйомність становить не більше 60 тонн. Основна функція цієї конструкції – забезпечення пересування основних бойових танків та інших гусеничних і колісних бойових машин та транспорту.

blank
Мостоукладальник M60 AVLB. Фото з відкритих джерел

Коли M60 AVLB прибуває на місце перешкоди, яку потрібно подолати, міст спершу підіймається у вертикальне положення, а потім опускається на місце.

Процедура розгортання займає близько трьох-п’яти хвилин без виходу екіпажу з машини. Для згортання мосту необхідно 10 хвилин.

У повідомленні Держдепу також зазначено, що Сполучені Штати продовжують об’єднувати світ для підтримки України.

“Ми побачили неймовірну відданість наших союзників і партнерів. Ми аплодуємо понад 50 країнам, які об’єдналися на знак солідарності з Україною, щоб надати підтримку, коли вона захищає свій суверенітет і територіальну цілісність”, – йдеться в офіційній заяві.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають