9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Литва і Латвія нададуть Україні ПЗРК Stinger

Литва і Латвія нададуть Україні переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger американського виробництва.

Про це повідомило Міністерство оборони Литви, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Також там вказали, що з Естонії до нашої держави прибудуть протитанкові комплекси Javelin.

Учора Сполучені Штати Америки схвалили дозвіл країнам Балтії на поставки американського озброєння до України, оскільки є країною-виробником цього озброєння.

«Литва, Латвія та Естонія єдиним голосом виступають за суверенітет та територіальну цілісність України в умовах продовження російської агресії – країни Балтії й надалі підтримуватимуть Україну не лише дипломатичними та політичними засобами, а й зміцнюючи власну обороноздатність України», – написали у литовському оборонному відомстві.

Країни Балтії та їхні союзники разом працюють над передачею допомоги Україні найближчим часом. Поки не відомо про які саме кількісні обсяги йдеться.

Запити від Латвії, Естонії та Литви надійшли до Держдепу протягом останніх тижнів, відповідно до правил експортного контролю, з проханням дозволити передачу Україні американського озброєння, яке раніше вони отримали від США.

Останній із трьох запитів (у тому числі й щодо ПЗРК Stinger) був схвалений у середу, 19 січня після того, як був отриманий напередодні ввечері.

Раніше повідомлялось, що країни Балтії мають намір відправити в Україну протитанкові ракети та інше озброєння. Проте чиновник адміністрації США відмовився вказати конкретну зброю, яку дозволено передати.

Останні новини:

Зараз читають