9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

Літня форма для українських військових

Носити «військове поло» замість звичної футболки та кітеля встановленого зразка польової форми у спекотну погоду в переважній більшості військових частин командири дозволяють. Проте на речових складах на прохання отримати поло – розводять руками. З цього приводу соціальні мережі переповнені негативними коментарями. Кореспондент АрміяInform розібрався у цій проблемній темі. 

Передає Національний Промисловий Портал.

Сорочку поло для ЗСУ ще два роки тому розробило Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України. Згодом наказом Міністра оборони сорочку поло додали до списку найменувань для кожного військовослужбовця.

А далі непростий етап – закупівля… З початку виробники запросили занадто високу ціну на кожну з футболок – близько 500 грн за одиницю, при тому, що її собівартість значно нижча. Торги відбулись – сорочки не закупили, бо, повторююсь, ціни виставили захмарні. В українських реаліях часто буває так, що монополісти захоплюють ринки, витісняють конкурентів. Або простежується змова між фірмами виробниками щодо цін на товари. А проведення нової процедури закупівель вимагає додаткового часу.

Врешті-решт нещодавно таки визначилися з виробником військового поло. Першу партію товару виробник обіцяв доставити вже липні! Наступну – у вересні поточного року. 

І ще важлива деталь: затверджено лише два кольори поло: олива та синій (для ВМС). Про інші кольори в документі не йдеться.

Також кореспондент дізнався, що до Наказу №606 невдовзі будуть внесені зміни, одна з яких – носіння поло не тільки в ППД, а й у межах гарнізону. Тому зауважень від патрулів ВСП щодо цього більше не буде. І носити таку сорочку дозволяється за температури вище 25 С. 
І ще одна хороша новина. До кінця поточного року буде завершено розробку літніх черевиків. Всі зауваження військових на етапі тестування нових черевиків від Talan врахують. І наступного року очікуємо на закупівлю полегшеного варіанту взуття.

Щодо нових польових костюмів «Клас-5» для літньої пори року, то через недостатнє фінансування потреб матеріального забезпечення ЗСУ, плани щодо їх закупівлі відкладаються. Тим часом, на речових складах можна отримати польові костюми попередніх зразків виробництва «Тип- 4 Клас – 7». 

З приводу головного убору під польовий літній варіант форми одягу – на вибір військових: «мазепинка» або берет. Головне – правильно одягти й причепити кокарду.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають