9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Комітет ВРУ погодив трирічний план закупівель Міністерства оборони

Комітет Верховної Ради України (ВРУ) з питань національної безпеки, оборони та розвідки остаточно погодив Міністерству оборони України план закупівель на 2022-2024 роки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

«Ми вдячні профільному Комітету за плідну і дуже конструктивну співпрацю. Оборонне відомство вперше отримало перспективу в плані закупівель на три роки, там майже 500 позицій. Це дозволить зробити нашу діяльність більш системною і ритмічною. Найближчими днями ми плануємо завершити останні деталі по річному плану закупівель на 2022 рік, перевіряються кількісні показники і цифри. Ми станемо більш передбачуваним партнером для постачальників товарів, робіт і послуг. Це вигідно для бізнесу, але в першу чергу це захищає інтереси наших військових», – сказав заступник міністра оборони Вячеслав Шаповалов.

Зауважимо, що Міноборони проводить закупівлі двох типів – озброєння і техніку закуповують за державним оборонним замовленням (ДОЗ), а згідно з планом закупівель армія забезпечується тим, що необхідно для життєдіяльності (паливо-мастильні матеріали, речове забезпечення, харчування тощо).

blank
У Львові модернізували БТС-4 для ЗСУ. Робота кранової гідравлічної установки на модернізованому БТС-4 Фото: ДП «Укроборонпром»

Повідомляється, що паралельно, з метою оптимізації закупівель та забезпечення ефективності використання коштів Міноборони робить акцент на демонополізацію постачання. Зокрема змінено підхід до організації харчування (монополізацію якої раніше у Міноборони заперечували).

«Потреби у харчуванні на 2022 рік розділено на 12 збалансованих лотів, щоб розширити коло потенційних постачальників. Це збільшить конкуренцію, допоможе вимогливіше поставитись до якості харчування і зробить процес постачання більш захищеним», – зазначив Шаповалов.

Будуть подрібнені лоти на закупівлі послуг організації харчування, які були укрупнені за часів заступника міністра оборони Ігоря Халімона. Очікувана вартість окремих лотів складає від 275,8 млн грн до 388,4 млн грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають