9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Командування Сухопутних військ ЗСУ приглядається до турецьких ударних гелікоптерів

На початку 20-тих чисел березня було проведено візит командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського до Туреччини, метою якого мав стати обмін інформацією, спільна координація дій щодо інтеграції ЗСУ до складу НАТО та спільні напрацювання щодо оновлення озброєнь та військової техніки Сухопутних військ.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

Як інформує служба зв’язків з громадськістю, було проведено зустрічі з командувачем Сухопутних військ та міністром національної оборони Турецької Республіки.

Генерал-полковник Олександр Сирський відвідав Центр планування та координації польотів командування армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил Туреччини, 1 польову армію, Національний університет оборони Турецької Республіки, а також компанії Aselsan та Roketsan.

Під час зустрічі з міністром національної оборони Турецької Республіки генералом армії Хулусі Акаром та командувачем Сухопутних військ Збройних сил Турецької Республіки армійським генералом Уміт Дюндаром, Олександр Сирський наголосив, що співробітництво зі збройними силами дружніх країн – це ефективний механізм нарощення оборонних спроможностей Сухопутних військ ЗС України і подякував армійському турецькій стороні за запрошення відвідати міжнародну виставку оборонної промисловості IDEF – 2021, яка відбудеться в травні у Стамбулі.

Зазначимо, що на озброєні турецької армійської авіації перебуває гелікоптер T129 ATAK, який був розроблений Turkish Aerospace Industries (TAI) на базі італійського гелікоптера A129 Mangusta. У лютому турецька армія отримала перші серійні модернізовані ударні гелікоптери ATAK FAZ-2, які нещодавно завершили кваліфікаційні випробування.

Крім того, ТАІ розробляє новий важкий бойовий гелікоптер, що має вперше піднятися у повітря у 2024 році. Нещодавно стало відомо, що новий гелікоптер отримає українські двигуни.

Не виключено, що у випадку подальшої військово-технічної співпраці між Україною та Туреччиною і продовження обміну високотехнологічною продукцією, Збройні сили України, у тому числі й Сухопутні війська, будуть напряму зацікавленні в отриманні турецьких ударних гелікоптерів, які матимуть ті чи інші агрегати українського виробництва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають