9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Італія та Франція закінчують підготовку для передачі Україні комплексу ППО SAMP/T

Італія спільно з Францією закінчують підготовку зенітного ракетного комплексу SAMP/T для передачі Україні.

Про це заявив глава МЗС Італії Антоніо Таяні в інтерв’ю Corriere della Sera, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний

Таяні сказав, що Італія надала Україні вже п’ять пакетів військової допомоги на суму близько 1 млрд євро.

Італія вже готує шостий пакет, до якого входять системи протиповітряної оборони.

«У співпраці з Францією ми завершуємо відправлення SAMP/T, і, крім того, плануються інші дії, які ми не розголошуємо», – сказав міністр.

Таяні наголосив, що Італія підтримує всі способи досягнення справедливого миру в Україні, який можливий лише за відновлення територіальної цілісності країни.

«Для союзників України цілком зрозуміло, що ми маємо зробити все можливе, щоб допомогти цій нації у її боротьбі за незалежність», – сказав він.

Про SAMP/T

SAMP/T є ЗРК з ракетою Aster 30 розробки концерну MBDA, дальність якого становить 40 км.

blank
Пускова установка ЗРК SAMP-T. Фото з відкритих джерел

Комплекс призначений для протиповітряного захисту механізованих підрозділів, а також протиповітряного прикриття важливих стаціонарних об’єктів від масованого нападу широкого класу повітряних цілей.

Кожна самохідна пускова установка комплексу на автомобільному шасі Astra/Iveco або Renault-TRM-10000 оснащена 8 ракетами-перехоплювачами Aster-30 у транспортно-пускових контейнерах, які перед пуском переводять у вертикальне положення.

Також у комплекс входить багатофункціональна РЛС Thompson-CSF ARABEL з фазованими антенними решітками.

blank
Пускова установка ЗРК SAMP-T. Фото з відкритих джерел

Зенітна ракета Aster-30 має стартову масу в 510 кг, зокрема масу БЧ в 20 кг, та максимальну швидкість польоту до 1400 м/с. Ці характеристики дозволяють комплексу SAMP/T знищувати ворожі літаки на дальності від 3 км до 100 км та балістичні ракети на дальності від 3 км до 25 км, висота ураження – до 25 км. Всі 8 ракет Aster-30 можуть бути відстріляні в одному залпі лише за 10 секунд.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають