9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Французькі колісні танки AMX-10RC прибудуть до України протягом двох місяців

Україна отримає французькі бронемашини AMX-10 RC протягом найближчих 2 місяців.

Про це повідомляє міноборони Франції, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Терміни постачання цієї колісної бронетехніки озвучили після телефонної розмови 12 січня міністра оборони Франції Себастьєна Лекорню та голови Міноборони України Олексія Резнікова.

Французький міністр підтвердив непохитну підтримку України перед обличчям російської агресії. Він також засудив російські обстріли української цивільної інфраструктури.

Міністри обговорили реалізацію військової допомоги, наданої Францією

blank
ЗРК “Crotale” військових Франції. Фото з відкритих джерел

Олексій Резніков високо оцінив якість систем протиповітряної оборони Crotale, які нещодавно були передані Францією та використовувалися для захисту Києва під час останніх російських ударів.

Міністри домовилися, що постачання бойових броньованих машин AMX 10-RC французького виробництва, які ще іноді називають легкими танками, відбудеться протягом двох місяців.

blank
Легкий колісний танк AMX-10RC. Фото з відкритих джерел

Також буде швидко організовано навчання українських військових з експлуатації цих бронемашин. Постачання Україні AMX-10RC було анонсовано на початку січня 2023 року.

Олексій Резніков подякував Франції за підтримку України.

«Провів плідну розмову з моїм французьким другом Себастьєном Лекорню. Дякуємо Франції за постійну підтримку України та за рішення надати AMX-10 RC Збройним Силам України», – написав міністр у Twitter.

AMX-10 RC – це французька бойова броньована машина виробництва компанії GIAT. Завдяки колісній базі ці машини мають високу мобільність. Їх можна використовувати для виконання розвідувальних завдань, а також для вогневої підтримки піхоти під час бою.

blank
Легкий колісний танк AMX-10RC. Фото з відкритих джерел

Бронемашина AMX-10 RC має колісну формулу 6×6 та оснащена системою гідропневматичної підвіски зі змінним дорожнім просвітом і нахилом, завдяки якій бойова машина може ефективно ховатись у складній місцевості. Вона озброєна 105-мм нарізною танковою гарматою 105/47 F2 MECA, здатною стріляти на дальність до 2000 метрів. До боєкомплекту гармати входять власні боєприпаси калібру 105×527R, серед яких є бронебійні підкаліберні, кумулятивні та осколково-фугасні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають