Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна передала українським силам дві батареї ЗРК Crotale та дві РСЗВ LRU.
Про це він розповів в інтерв’ю виданню Le Journal du Dimanche, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.
Він підкреслив, що Франція є однією з п’яти країн, які надають Україні найбільше допомоги, зокрема коштом Європейського фонду миру. Коштом цього фонду також компенсується передана зброя з інших країн. Франція інвестувала у цей фонд 550 млн євро. Загальна сума коштів акумульована у фонді – 3 млрд євро.
Лекорню підкреслив, що військова допомога, яку отримує Україна надається відповідно до запитів. Крім того, Франція зробила ставку на поставки сучасного озброєння, оскільки воно працює більш ефективно за зразки, які зберігаються на складах роками.
На питання журналістів про передачу Україні ЗРК Себастьян Лекорню відповів:
“Так, дві батареї ракет Crotale. Але ми також вивчаємо український запит на радари, тому що виявлення ударів є критично важливими” – сказав він.
Також додав, що Франція доставляє в Україну дві РСЗВ “LRU” (Французька модернізація РСЗВ M270). Ця РСЗВ, як і MARS II є європейським варіантом M270A1. Пускові установки оснащені Європейською системою управління вогнем (EFCS), розробленою Airbus Defense and Space.
Лекорню також зауважив, що парламент Франції проголосував за Фонд підтримки, завдяки якому українська сторона може звертатися саме за тією допомогою, яка необхідна першочергово – це може бути бронетехніка, інженерна техніка, або обслуговування вже наявного озброєння.
“Я користуюся цією можливістю, щоб звернутись до наших інноваційних малих та середніх підприємств, які можуть подати заявку на участь у цьому фонді, щоб запропонувати українцям рішення для їхніх потреб”, – сказав Лекорню.
Також Франція бере активну участь у підготовці українських військових. 400 українських військовослужбовців вже пройшли підготовку на техніці, яку передали Україні.
Лекорню додав, що Франція планує підготувати 2000 військових в рамках європейської навчальної місії EUMAM Ukraine.
“Ми тренуємося не лише на бойовій техніці, а й на тилово-технічних функціях – і через слабкі сторони російської армії ми бачимо, наскільки ці функції важливі. Більш загальна бойова підготовка пропонується солдатам піхоти, оскільки Україні необхідно відновити свої сили”, – додав він.