9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

До України прибули дві пускові установки ЗРК NASAMS від Литви

Дві пускові установки зенітно-ракетного комплексу NASAMS від Литви вже прибули до України.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства оборони Литви.

Ці пускові будуть інтегровані в підрозділи управління вогнем Збройних Сил України на базі оперативного потенціалу, що складається з систем NASAMS, наданих Сполученими Штатами та Норвегією.

“Наша допомога залишається життєво важливим фактором в обороні України. Ми добре чуємо потреби України і закликаємо членів Альянсу робити те ж саме”, – сказав Міністр оборони Литви А. Анушаускас.

У червні 2023 року Агентство з розвитку та супроводження матеріального забезпечення Міністерства оборони Литви підписало з норвезькою компанією Kongsberg контракт на закупівлю системи NASAMS. Перед передачею установок було проведено повномасштабну комплексну підготовку українських військових, у тому числі водіїв та обслуговуючого персоналу.

ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

Литва доповнила пакет пускових установок NASAMS високомобільними транспортними засобами, життєво важливими для екіпажів зенітних систем. Також повідомляється, що ця допомога була надана завдяки значній підтримці з боку Міністерства оборони Норвегії, яке подарувало обладнання для обслуговування пускових установок NASAMS і центрів розподілу вогню (FDS).

Загалом Литва вже надала Україні військову допомогу на суму близько півмільярда доларів. Наступні пакети включатимуть мінометні боєприпаси, логістичні транспортні засоби, спорядження для холодної пори року.

Бронетранспортери M113 доставляють з Литви в Україну. Фото: МО Литви

До складу комплексу NASAMS входять пускові установки, радіолокаційні станції (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg.

Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів із зенітними ракетами.

Raytheon відповідає за постачання своїх ракет класу «повітря-повітря» середньої дальності AIM-120 AMRAAM для цієї системи, а Kongsberg постачає пускові установки.

Останні новини:

Зараз читають