9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5 патрульних катерів.

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

“Ще раз хочу констатувати стратегічний курс партнерства між США і Україною у напрямі розвитку спроможностей вітчизняного флоту. Невдовзі до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» додадуться ще три катери: P192 «Суми» та P193 «Фастів» та екс-WPB-1336. Екіпажі перших двох вже пройшли відповідну підготовку до безаварійної експлуатації у місті Балтімор та отримали сертифікати на обслуговування катерів. Щодо третього – на судні тривають ремонтно-відновлювальні роботи, а підготовка екіпажу запланована на осінь”, – зазначив Андрій Таран.

За словами Міністра оборони, катери надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями з гарматами 30 мм, оптико-електронною системою керування тощо.

“Компанія вже розробила відповідний технічний проєкт. Важливим є те, що на вимогу української сторони, його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ»”, – наголосив Андрій Таран.

Нагадаємо, два катери типу Island – «Старобільськ» і «Слов’янськ» були введені до складу ВМС України у листопаді 2019-го року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають