9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Десять шведських танків Stridsvagn 122 вже прибули до України

Україна отримала 10 шведських танків Stridsvagn 122, які укомплектовані українськими екіпажами, що пройшли навчання у Швеції.

Про це повідомляє пресслужба Збройних сил Швеції.

«Ми дали їм все, що могли, — чудову техніку і хороші знання. Ми бажаємо їм успіхів у звільненні своєї країни», — сказав командувач операціями штабу сухопутних військ Матс Людвіг.

Заявляється, що танки знаходяться в Україні вже деякий час. Шведські військові стежать, наскільки це можливо, за українськими колегами в соціальних мережах.

Stridsvagn 122 — це шведський основний бойовий танк третього покоління, який є ліцензійним варіантом німецького танка Leopard 2A5, в конструкцію якого внесені суттєві модифікації.

blank

Шведський танк оснащено удосконаленим комплектом бронювання, який підвищує захист від кумулятивних боєприпасів у порівнянні з базовим варіантом.

Систему управління вогнем модернізували для можливості одночасного відстеження кількох цілей та визначення їхньої дальності й швидкості руху. Засоби наведення включають новий лазерний далекомір і тепловізійну камеру.

Також відбулися зміни у приводі обертання башти – гідравлічну систему замінили на електричну. Це призвело до підвищення швидкості та точності наведення на ціль у горизонтальній площині.

Бойова машина додатково отримала димові мортири від французької компанії Galix. У їхньому арсеналі є не лише стандартні димові гранати, але й фугасні, що розширює можливості танка в умовах міських боїв.

Stridsvagn 122 був прийнятий на озброєння шведських Збройних Сил у 1996 році. До 1998 року їх було 180 танків, а до 2022 року — 120 одиниць. Десяту частину вирішили передати ЗСУ.

Останні новини:

Зараз читають