9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Чеська САУ DANA M2 пройшла всі випробування в Україні

Чеська колісна самохідна артилерійська установка 152-мм DANA M2 на шасі Tatra успішно пройшла всі випробування українських військових, включно з вогневими.

Про це пише чеське видання Czech Defence Journal, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За їхньої інформацією, випробувальна програма містила 18 різних перевірок.

В ході випробувань DANA M2 довела здатність успішно наносити вогневе ураження, як самостійно, так і в координації з іншими артилерійськими системами, завдяки ефективній цифровій системі управління вогнем.

Українські військові, за даними видання, відзначили швидкість розгортання та згортання артсистеми на позиції. Зокрема час від моменту зупинки на позиції до пострілу складає 40 секунд. Стільки ж часу минає від останнього пострілу до від’їзду з позиції.

Представники Збройних сил України задоволені й ходовими можливостями шасі з потужністю силової установки у 265 кВт.

Успішне тестування, за даними чеських медіа, було умовою для початку переговорів щодо контракту на закупівлю САУ для потреб Збройних сил України. Українська армія має намір придбати 26 таких систем.

“Співпраця зі Збройними Силами України над проєктом DANA – це чудова можливість для нас. Наша співпраця триває кілька років і ми маємо хороший досвід. Наприклад, у попередні роки ми доставляли в Україну деякі транспортні засоби, обладнання та комплектуючі. Але ми вперше можемо запропонувати абсолютно новий готовий продукт. Це результат нашої напруженої роботи, якої ми досягли не за один день. Але тепер ми можемо запропонувати українським партнерам гаубицю, і ми також мали можливість продемонструвати її можливості безпосередньо в Україні”, – заявив Czech Defence Journal директор з продажів компанії Excalibur Army.

Нещодавно на каналі компанії з’явилося відео, що ілюструє створення та різні етапи випробувань САУ DANA M2.

Раніше Міністерство оборони України повідомляло про початок випробувань 152 мм САУ DANA M2 на Рівненщині у квітні 2021 року.

Крім того, в листопаді 2020 року Укрспецекспорт демонстрував фото з цехів чеського підприємства зі складанням корпусів артилерійської установки для України.

Перший контракт на придбання САУ DANA M2 підписали ще у 2018 році, тоді планувалося придбати 66 таких одиниць, а сьогодні військові розглядають можливості локалізувати виробництво САУ в Україні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають