9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Чехія готова надати Україні летальну зброю

Чеський уряд готовий допомогти Україні та направити або продати необхідну Києву зброю та військове обладнання.

Про це заявила міністр оборони Чеської Республіки Яна Чернохова, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Європейську правду”.

В інтерв’ю чеському виданню Hospodarske noviny у четвер Чернохова заявила, що чеська урядова коаліція, до якої входять п’ять партій, має консенсус щодо постачання зброї Україні.

“Я не можу говорити від імені інших міністрів, але я багато консультуюся з міністром закордонних справ Яном Ліпавським, і наші погляди на допомогу Україні збігаються”, – наголосила міністр.

Водночас вона уточнила, що Київ має сформулювати перелік необхідного йому озброєння та обладнання, а подальше постачання зброї та боєприпасів в Україну Празі необхідно буде узгодити з країнами Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Угорщина) або з Німеччиною, Австрією або країнами Балтії.

“Чехія історично, політично та союзницьки – на боці України. Якщо Україні буде потрібно, ми спробуємо допомогти”, – додала Чернохова.

Зазначимо, Україна з початку війни з РФ співпрацює з чеськими приватними компаніями щодо постачання нашим Збройним силам озброєння і військової техніки. Проводились закупівлі боєприпасів та військової техніки у вигляді БМП-1 зі складів держав колишнього Варшавського блоку.

Крім того, проводилася активна робота з підготовки закупівлі самохідних артилерійських установок Dana-M2 чеського виробництва. САУ неодноразово демонструвалися в Києві та проходили в Україні ряд випробувань. Планувалося навіть локалізувати виробництво чеських установок в Україні.

Нагадаємо, що в кінці минулого року ДП “Шепетівський ремонтний завод” отримав партію автомобільного шасі Tatra для нових українських систем залпового вогню “Буреві2 калібру 220-мм. Таке ж шасі закуповують для ракетного комплексу “Нептун”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають