9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 20 Червня, 2021

Зроблено в Україні: Як працює унікальне підприємство боєприпасної галузі України

 • КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс», який входить до складу ДК «Укроборонпром», є унікальним підприємством для України та одним з небагатьох у всьому світі, яке у замкнутому циклі виготовляє детонатори, капсулі та інші елементи для різних видів боєприпасів, від звичайних патронів до далекобійних ракет типу «земля-земля».

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Військова панорама.

  Саме це підприємство є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів. Окрім того, тільки на «Імпульсі» в Україні виробляються засоби ініціювання вибухових речовин для проведення підривних робіт у гірничодобувної промисловості, без яких неможливо уявити сучасне видобування корисних копалин.

  Прес-службою концерну «Укроборонпром» був підготований спеціальний матеріал про «Шосткинський казенний завод «Імпульс», який у наступному році відсвяткує своє 170-річчя.

  Унікальні рішення

  Будь-який снаряд, чи вибухівка, якими б потужними вони не були, не спрацюють без детонаторів, будь-який патрон не вистрілить без капсуля. І «Шосткинський казенний завод «Імпульс» є єдиним підприємством в Україні, а також одним з небагатьох у світі, який виробляє цю продукцію. При цьому технології виробництва таких вибухонебезпечних виробів вимагають спеціального обладнання, надсуворих норм забезпечення безпеки, постійного контролю якості та кваліфікованих працівників.

  І для вирішення цих задач на «Імпульсі» організовано повний комплекс заходів. Наприклад, основу виробничих потужностей складає нестандартне устаткування, більшість з якого завод виготовляє самостійно. А від якості інструменту, устаткування і оснащення залежить 80% якості продукції.

  Для організації безпеки всі процеси проходять у спеціально спроектованих приміщеннях, які мають витримати навіть потужний вибух. Для цього деякі цехи розділені переборками зі спеціального бетону товщиною біля одного метру, броньовані двері можуть важити сотні кілограм, а фахівці працюють за спеціальним захистом.

  А найбільш небезпечні процеси, наприклад, виготовлення надчутливої вибухівки, яка використовується у детонаторах, проходять взагалі у автоматичному режимі, де людина лише дистанційно спостерігає та керує процесом за допомогою спеціального пульту.

  «Шосткинський казенний завод “Імпульс”» постійно доводить якість своєї продукції та виробничих процесів. Завод отримав сертифікат якості ISO 9001:2008 та має сертифікати відповідності продукції стандартам Євросоюзу. «Імпульс» постійний переможець Всеукраінського конкурсу якості «100 кращих товарів України».

  Для контролю якості, на підприємстві працюють власні випробувальні стенди де вибухонебезпечна продукція проходить повний цикл тестів у надкритичних умовах, починаючи від екстремальних температур та вологості, до вібрацій та ударних навантажень. За результатами випробувань приймається рішення про відповідність продукції високим стандартам безпеки та якості.

  «Такі технології, якими володіє Україна в особі Казенного заводу “Імпульс” – це унікальні технології. За своєю відповідальністю, направленості і за своїм вкладом в обороноздатність країни. І завод “Імпульс” працює в інтересах держави, в інтересах обороноздатності України», – прокоментував директор підприємства Євген Чернов.

  Інновації та партнерство 

  Шосткинський казенний завод «Імпульс» є важливою ланкою оборонно-промислового комплексу України, співпрацюючи у багатьох проектах з іншими провідними підприємствами «Укроборонпрому», включаючи «ДККБ «Луч», ДАХК «Артем» та НПК «Прогрес» та інші, які виробляють ракетне озброєння та високоточні боєприпаси.

  На «Імпульсі» випускаються комплектуючи для протитанкових комплексів «Стугна» та «Корсар», високоточного снаряду «Квітник», завод активно залучений до програми створення «ракетного щита України». Підприємство лише за останні роки освоїло більше 16 елементів для вогневих ланцюгів боєприпасів, а ще 12 зараз знаходяться на стадії відпрацювання та освоєння.

  Необхідно відмітити, що однією з головних умов створення замкнутого циклу виробництва боєприпасів в Україні є саме продукція заводу «Імпульс», який випускає засоби ініціювання, без яких неможливо здійснити постріл та забезпечити детонацію снаряду при його влучанні у ціль. І для реалізації цієї програми на «Імпульсі» існують всі елементи виробництва, включаючи високопродуктивне виготовлення багатьох найменувань капсулів-запалювачів та капсулів-детонаторів для стрілецький та артилерійських систем.

  «Імпульс» проводить активну роботу у рамках міжнародного співробітництва, працюючи з цілим рядом компаній з країн-членів НАТО у сфері виготовлення спецвиробів. А також працює над реалізацією проектів у рамках кооперації як з державним так і з приватним секторами української оборонної промисловості.

  Окрім того, підприємство відіграє значну роль на міжнародному ринку виробництва засобів ініціювання у гірничодобувної промисловості, експортуючи у країни Євросоюзу свою продукцію.

  «Зараз у нас прорив в торгових відносинах з Євросоюзом. В першу чергу завдяки тому, що ми ще в 2008 році сертифікували більшу частину нашої продукції за вимогами ЄС. Наприклад, одна з провідних європейських компаній, яка забезпечує до 60% світового виробництва засобів ініціювання вибуху, саме у нас купує продукцію для проведення вибухових робіт на шахтах з видобутку сланцю», – додав директор заводу Євген Чернов.

  «Імпульс» для Шостки

  КП «Шосткинський казенний завод “Імпульс”» є бюджетоутворюючим підприємством міста Шостка, Сумської області, будучи самим великим платником податків до бюджету міста. За 2016 рік підприємство сплатило до бюджетів всіх рівнів 51,7 млн грн податків, а за 9 місяців 2017 року – вже 53,8 млн грн. Ці податки були сплачені завдяки активній роботі підприємства, яке у 2016 році реалізувало продукції на 321,5 млн грн, а за 9 місяців цього року – на 354,2 млн грн.

  Окрім того, завдяки активним заходам з впровадження технологічних рішень вдалось досягти значного заощадження енергоресурсів, в першу чергу – природного газу. Якщо у 2003 році «Імпульс» споживав 8,1 млн м3 газу, то зараз у чотири рази менше – 2,2 млн м3. А випуск продукції збільшено майже у 10 разів. До того ж, споживання газу за опалення підприємства у сезон 2016-2017 років склало лише 0,8 млн м3. Таким чином, лише заходи із зменшень витрат на опалення дозволили підприємству зекономити мільйони гривень, направивши їх у розбудову виробництва та підвищення заробітної платні.

  Враховуючи те, що на «Імпульсі» працюють 3200 фахівців, майже кожен 25 мешканець Шостки – працівник заводу. І більшість з них проживають у мікрорайоні біля самого підприємства, більшість соціальних об’єктів якого знаходяться на балансі заводу – масштабний спортивний комплекс, профілакторій для працівників, будинок творчості та бібліотека. Окрім того, на підприємстві діє об’єднана профспілкова організація заводу, яка входить до складу профспілки працівників оборонної промисловості України.

  «Завдяки стабільному фінансуванню профспілки з боку заводу, ми постійно, починаючи з 2001 року, проводимо заводську спартакіаду та інші спортивні заходи, організуємо фестивалі. Члени профспілки можуть оздоровлювати своїх дітей в дитячому таборі всього за 10% вартості, та й самі поправляти своє здоров’я в профілакторії, сплачуючи лише малу частину від вартості лікування. В цьому році, силами всього колективу заводу, ми відкрили базу відпочинку на березі Десни», – розповіла очільник об’єднаної профспілки підприємства Ніна Александрова.

  Фактично, якщо від роботи «Імпульсу» залежить обороноздатність всієї України, то для більш ніж 3000 працівників заводу та членів їх сімей, плідна робота підприємства є головною умовою добробуту та благополуччя.

  Зараз КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс» активно шукає, гарантуючи гідну оплату праці та повний соціальний пакет, працівників за професіями слюсаря, токаря, електромонтера, газо-електрозварника тощо.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця...

  КВБЗ готовий виготовити всі замовлені “Укрзалізницею” дизель-потяги до кінця цього року

  Крюківський вагонобудівний завод планує завершити складання шести одиниць тривагонних дизель-потягів ДПКр-3 до кінця 2021 року. Виробництво даних складів передбачено контрактом з "Укрзалізницею"...

  Міноборони оприлюднило дані про програму ремонту автотехніки у 2021 році

  Міноборони України розказало про масштаби ремонту автотехніки для Збройних Сил України у 2021 році, що будуть замовлені у підрядників.

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».Повідомляє...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони...

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст"...