9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Зроблено в Україні: як працює провідне підприємство з виробництва електричних машин

Одне з найбільших підприємств в галузі виготовлення, ремонту та модернізації електричних машин рухомого складу залізничного транспорту, автотранспорту великої вантажопід’ємності, міського пасажирського електротранспорту, портового обладнання, вантажопід’ємних механізмів промислового призначення – ПАТ “НВП “Смілянський електромеханічний завод”.

Підприємство було засноване 5 жовтня 1876 року коли відкрились Великі Бобринські майстерні котрі займались ремонтом паротягів та різних типів вагонів.

Поступово завод нарощував свої потужності та розширяв виробничу номенклатуру.

З початком електрофікації залізниці у середині ХХ століття підприємство змінило свій профіль та стало спеціалізуватись на ремонті електричних машин для залізничного транспорту.

Згодом окрім ремонту було також засвоєно виробництво нових машин, що включало повний цикл – від їх розробки до виготовлення готових серійних зразків. Також окрім електричних машин до залізниці завод почав ремонтувати, модернізувати та виготовляти низку іншого електричного обладнання.

Зараз це одне з ключових машинобудівних підприємств галузі, що працює як на ринку України, так і успішно експортує свою продукцію закордон.

Останні новини:

Зараз читають