Зроблено в Україні: як працює провідне підприємство з виробництва електричних машин

10692
Готова продукція підприємства
 • Одне з найбільших підприємств в галузі виготовлення, ремонту та модернізації електричних машин рухомого складу залізничного транспорту, автотранспорту великої вантажопід’ємності, міського пасажирського електротранспорту, портового обладнання, вантажопід’ємних механізмів промислового призначення – ПАТ “НВП “Смілянський електромеханічний завод”.

  Підприємство було засноване 5 жовтня 1876 року коли відкрились Великі Бобринські майстерні котрі займались ремонтом паротягів та різних типів вагонів.

  Поступово завод нарощував свої потужності та розширяв виробничу номенклатуру.

  З початком електрофікації залізниці у середині ХХ століття підприємство змінило свій профіль та стало спеціалізуватись на ремонті електричних машин для залізничного транспорту.

  Згодом окрім ремонту було також засвоєно виробництво нових машин, що включало повний цикл – від їх розробки до виготовлення готових серійних зразків. Також окрім електричних машин до залізниці завод почав ремонтувати, модернізувати та виготовляти низку іншого електричного обладнання.

  Зараз це одне з ключових машинобудівних підприємств галузі, що працює як на ринку України, так і успішно експортує свою продукцію закордон.


  Про допомогу проекту