9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Жовтня, 2021

Зроблено в Україні: Сєвєродонецьке виробництво гвинтових і тарілчастих пружин

 • «Українські пружини, Європейської якості!» – з таким сміливим гаслом одне маленьке, але горде підприємство VITUS що на сході України бореться за місце під тьмяним промисловим сонцем України.

  Насправді немає ніякої особливої ​​таємниці, що б зробити продукцію з приставкою «європейське». Сучасне обладнання, якісна сировина, кваліфіковані кадри та системний підхід до справи. І все, Ваш продукт наділений «унікальними» якісними властивостями, а Ваша компанія в топі самих-самих, по рейтингу, найбільших компаній Globo 500. Все це добре, але суворий український ринок не такий казковий, як, наприклад ринки Європи, Америки чи Китаю. Ну, ринки ринками, а у нас тут пружини. Компанія почала свій шлях в Луганську на початку 2010 року і з невеликого цеху у 280 квадратних метрів з трьома робочими та офісу з двох чоловік. І через 10 років компанія однозначно вибивається зі стрункого ряду українських виробників пружин.

  Труднощі загартовують

  Одним з процесів обробки сталей (в тому числі та пружин) є гарт. Після цього метал набуває значну твердість. Для маленького підприємства з Луганська 2014 рік був переломним і дуже складним у всіх відносинах. Підприємство змінило своє місце розташування, переїхавши з Луганська на північ області в місто Сєвєродонецьк. І все довелося починати з самого початку: нове обладнання, робочий персонал, промисловий майданчик.

  Ці стресові умови дали новий поштовх для розвитку підприємства. На кінець 2020 року в компанії працює 40 осіб. Тільки за останній рік (а рік нічого доброго не віщував) куплено і запущено у виробництво 10 одиниць сучасного високопродуктивного обладнання з ЧПУ. Насправді таке завзяття до розвитку за весь цей час відбувається зовсім не «завдяки», а швидше за все «всупереч». Зростання машинобудування до 2014 року, і його падіння після 2014 прямо пропорційні. Проте підприємство розвивається, на стільки на, скільки дозволяє ринок. А ринок зараз в глибокому штопорі.

  Те саме найсучасніше обладнання

  Якщо дивитися на ринок пружин (та й будь-якого машинобудування) пострадянських країн з боку інновацій, то слово «інновації» явно проситься в якісь інші ринки та швидше за все не України. Наприклад, в Україні досі є завод, який випускає пружинно-навивальні верстати, які перестали виробляти в Європі ще 30 років тому. Отже, більшість українських виробників пружин використовують у своєму виробництві верстати made in USSR на шильдиках яких гордо сяють дати випуску до 1990 року. Є старе обладнання, яке може похвалитися своєю точністю і надійністю, але це не про обладнання по навивці пружин.

  На підприємстві є верстати, яким понад 30 років, але це скоріше не примха, а необхідність… Точніше вимушена необхідність, адже аналоги таких верстатів в Європі коштують на порядок (саме на порядок, а часом і на два порядки) вище і до того ж в євро. Заміна цих верстатів на цей час на підприємстві стоїть на першому місці. Купуючи один сучасний верстат, списується 3 старих. І ця формула працює! Ще рік інший і можна буде сміливо пишається першим в Україні підприємство з виробництва пружин, яке повністю перейшло на сучасне високоточне високопродуктивне обладнання та готове обвалити ринок Європи. “Фуххх… Щось я загорнув кудись не туди. Жарт, але сміливо.” – Резюмує виробник.

  Звичайно, промисловість Європи далеко попереду, і те, що зараз для нашого виробничника трудяги здається чимось «космічним», у них вже може потрапляти під списання. У будь-якому випадку нові верстати — це продуктивність, яка дає більший обсяг виробництва, точність при якій мінімальний відхід сировини. І одне з найголовніших моментів, це нові ринки. У нас зараз дуже велика частка нестандартних пружин купується в Китаї, Туреччині та Європі. Так в Європі та не тільки тому що якісно, ​​а за часту і тому що дешевше. Дешевше все тому ж що сучасне обладнання, з яким можна зробити хороший «обсяг», що своєю чергою значно впливає на собівартість. Плюс виробництва вищезгаданих країн мають сучасні верстати, на яких виробляються ті вироби, які неможливо зробити на класичному верстаті Хмельницького заводу ковальсько-пресового обладнання.

  Сировина сировині не під стать

  Часто спілкуючись з представниками промислової індустрії, чуємо негативні відгуки з приводу якості українського металу. Пружинний прокат тому не виключення. Пружина тільки на вигляд здається простим виробом. Насправді сам процес перетворення дроту в пружину проходить цілий ряд метаморфоз. І від того, на скільки дріт (пруток, лист) має хорошу якість і на скільки ця якість стабільна, залежить яка повторюваність пружин буде у всій партії. Адже найчастіше розмір пружини після навивки відрізняється від остаточних розмірів. Після термообробки пружина має властивість скручуватися або розкручуватися, після зняття залишкової деформації більшість пружин втрачають висоту. Але все це звичайно ж не повинно цікавити кінцевого споживача, це все чітко спланований технологічний процес (або головний біль у разі нестабільної якості сировини) при дотриманні якого на виході повинен бути якісний пружинний продукт. На жаль, з українською сировиною все дуже складно. Це наш біль. Єдиним виходом залишається, закладати всі ці ризики в собівартість продукції… Або купувати сировину в Європі. Так дорожче, але скільки переваг. Компанія VITUS використовує у своєму виробництві пружинний дріт Італійського, Німецького і Турецького виробництва. Є невелика частка української дроту, але це всього лише справа часу. Великі пружини виробляють з пружинного дроту українського виробництва АрселорМіттал Кривий Ріг. Але вже зараз ведуться переговори про постачання сировини з-за кордону. У цьому місці стає дуже сумно, але такі суворі закони ринку. Дуже велика частка бракованого металу, нестабільна якість готового виробу і як результат — не задоволений клієнт. А як написано на одному з плакатів в цеху підприємства: «Зарплату платить не роботодавець — він тільки розпоряджається грошима. Зарплату платить клієнт» Г.Форд.

  Втрачаємо ринки збуту

  Як наслідок усього вищесказаного, на ринок України стали заходити сусідні країни. Польські та Білоруські виробники. Зокрема що стосується пружин для сільськогосподарської техніки. Так само Китай і Туреччина, але вони не активно себе проявляють, а просто постачають пружини, для яких немає вимог щодо якості. І на жаль, багато виробників сільськогосподарської техніки вже просто не хочуть зв’язуватися з Українськими пружинами через те, що постраждали до цього від невідповідальних постачальників з неякісною продукцією. І тепер їх важко повернути навіть при наявності якісної сировини та сучасного обладнання. Говорити про вихід українських виробників на зовнішні ринки зовсім немає сенсу. Хоча, хоча, хоча… Підприємство активно займається цим питанням і вже є деякі зрушення. У будь-якому випадку бути заручниками власної економіки, тим більше яка переживає не найкращі часи, не дуже розумно. Потрібно виходити на міжнародні ринки, потрібно шукати можливості, потрібно шукати збут своєї продукції в тих країнах, де є гроші. Знову ж сувора правда ринкової економіки.

  Гаражне виробництво

  Всі підприємства починали з чогось малого. Підприємство VITUS так само починало з невеликого цеху і з пари трійки верстатів. Але зараз є багато виробників, які при наявності одного і трохи верстатів і стільки ж співробітників займаються кустарним промислом. При цьому не платять ніяких податків, не мають жодних дозвільних документів, але з легкістю дають ціни нижче ринкових. Конкурувати за ціною з такими виробниками дуже важко, але дуже легко якістю, сервісом і обсягом, а отже, і швидкістю виконання замовлень. Складні вироби, які вимагають участі точних і високопродуктивних верстатів, такі виробники не можуть зробити. Скажемо чесно, працювати такі «виробники» заважають, але тільки на рівні перебивання ціни. Після чого зривають терміни замовнику, відмовляються міняти неякісну продукцію і т.д. Ринок різний, кому то потрібно якість, а кому то потрібно і дешевше. Але як ми пам’ятаємо – «Завжди знайдеться той, хто зробить дешевше.»

  Плани, цілі, Ілон Маск. Ілон батькович завжди стоїть поруч з глобальними та амбітними планами. Ми його тут згадали для підняття карми. Важко говорити про якісь плани, коли по телевізору постійно говорять про тотальний локдаун у зв’язку з пандемією, а телефони відділу збуту зрадницьки мовчать. Звичайно ж ніхто не чекає дзвінком і замовлень склавши руки. Підприємство в режимі реального часу отримує фітбек від своїх постійних клієнтів, стежить за наміченими тендерами та всіляко набридає своїм потенційним замовникам. На кінець 2020 року, ситуація дуже неоднозначна. У зв’язку з тим, що, всього пару місяців назад, у виробництво запущені чотири нових верстатів і з’явилася можливість робити нові види продукції ситуація із замовленням не зовсім патова, мало того виходить показувати зростання протягом усього року. Що було б, якби у 2020 році не пройшла така глобальна модернізація та постачальники обладнання не проявили дуже відчутну лояльність важко сказати.

  Мета — вийти зі своєю продукцією на міжнародний ринок, розширити асортимент запустивши на потік нову продукцію для сільгосптехніки, збільшити «проток» виготовлення великих пружин. Плани — будівництво ще одного виробничого корпусу, запуск ділянки гальванічного покриття, будівництво нового офісу. Дуже б хотілося побажати нашій економіці розвитку, а промисловому сектору нашої країни більше роботи, хоча два цих поняття безпосередньо пов’язані між собою. І тоді буде якість всіх товарів, вироблених в Україні з приставкою Європейське, не дивлячись на те будемо ми в складі Європейського союзу чи ні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Об’єднаний центр забезпечення ЗСУ замовив прилад перевірки якості бензину

  Об’єднаний центр забезпечення пальним Тилу Командування Сил логістики Збройних Сил України замовив прилад перевірки якості бензину.

  Прийнято закон про європейські вимоги у сфері дитячого харчування

  Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Agroday. «Законом внесено зміни до статті 61...

  Метінвест побудує кисневу станцію в Авдіївській центральній міській лікарні

  У рамках проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні" Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест будує на території Авдіївської центральної міської лікарні...

  На Полтавщині 4 цукрові заводи вже переробили 235 тисяч тонн сировини

  Цукрові заводи Полтавщини станом на 22 жовтня 2021 р. переробили 235 тис. та сировини та виготовили 32 тис. та цукру.

  Новий сміттєпереробний завод побудують на Волині

  У одній із громад Ковельського району побудують сміттєпереробний завод. Домовленість з австрійськими інвесторами про підписання угоди про наміри досягнули в результаті круглого...

  В одеському порту ввели в експлуатацію новий фронт обробки залізничних вагонів

  Оператор контейнерного термінала на Карантинному молі Одеського морського порту розпочав експлуатацію нового фронту обробки залізничних вагонів. Передає Національний Промисловий Портал з...

  За 9 місяців доходи Укртелекому зросли на 7%

  Укртелеком опублікував фінансовий звіт за підсумками 9 місяців 2021 року. Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ITC.

  На продаж за сім мільярдів гривень виставлено один з найвідоміших довгобудів Києва

  Відомий київський довгобуд - хмарочоси Sky Towers - виставлять на продаж за понад сім мільярдів гривень. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Зараз читають

  У Харкові розробляють антибактеріальне та антигрибкове покриття для керамічної плитки

  На Харківському плитковому заводі розробляють інноваційне покриття для керамічної плитки, яке вбиватиме бактерії та грибки.

  “Укрпошта” планує підвищити тарифи на деякі послуги

  "Укрпошта" через місяць планує підвищити тарифи на деякі послуги на 15%, йдеться в повідомленні Національної комісії, що...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.

  ВМС України замовляють нове спеціальне водолазне спорядження

  Військово-морські сили ЗС України виклали тендер на закупівлю спеціального водолазного спорядження. Передає Національний Промисловий Портал з...