9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

Зроблено в Україні: Як на Харківщині виробляють цукор з цукрових буряків

 • Практично щодня кожен вживає цукор, або ті продукти, в яких міститься його частка. Варто цукор недорого, і є одним з найбільш затребуваних продуктів, як на міжнародному ринку, так і в будь-якому супермаркеті.

  У деяких країнах цукор виробляють з цукрової тростини. В Україні його добувають з буряка. Ми розібралися, як плід буряків перетворюється в «солодкий пісок», який так люблять у всьому світі.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на 057.ua.

  Спочатку на полях збирається врожай цукрових буряків. Раніше це робилося практично вручну, зараз же для цього існують спеціальні комбайни, які викопують буряк «оптом».

  Після збору врожаю, її транспортують на кагатні поле (майданчик, підготовлена для зберігання буряків Ред.), Де вона складається в кагати, з яких потім за допомогою ставка подається по залізобетонному транспортеру на завод.

  Там буряк проходить вибіркову перевірку: чистота плодів і вміст у них цукру.

  Фото: 057.ua

  Буряк зважують і поділяють на партії. На заводі буряк проходить через грязеуловітель, каменоуловітель, гречкоуловітель і після цього, її подають в барабанну бурякомойку, де від неї відмивається вся грязь.

  Фото: 057.ua

  Уже помита буряк подається в ополіскувач та за допомогою елеватора «йде» на зважування. Після цього буряк відправляють в бурякорезку, де з неї роблять буряковий стружку, яку за допомогою конвеєра подають в дифузійний апарат.

  У ньому за допомогою води, підігрітої до 70 градусів, відбувається екстракція (сахароза і стружка переходять в воду) і виходить дифузний сік.

  Фото: 057.ua

  Далі сік направляється на станцію дефектесатураціі (процес, що складається з двох етапів – дефектації та сатурації), де за допомогою вапнякового молока проводиться його очищення – виводиться з дифузійного соку чистий сік, який відправляють далі по потоку, щоб отримати з нього сироп.

  Фото: 057.ua

  Після дефектесатураціі, сік відправляється на очищення, де від нього відділяється дефекат (м’якоть, меляса, або як його називають буряковий жом, використовують для виготовлення корму для корів і свиней).

  Фото: 057.ua

  Чистый сок подается на станцию выпаривания с сухими веществами. Из выпарной установки подается отработанный пар, чтобы из очищенного сока выпарить воду и получить сироп.

  Фото: 057.ua

  Сироп далі обварюється на станції вакумаппаратов, де за допомогою центру кристалізації він перетворюється в цукор: густий сік під тиском подається в великі варочно-кристалізаційні станції, в яких формуються крихітні кристали цукру.

  Далі все це «переїжджає» на центрифугу, де відділяється білий цукор і зелена патока, яка потім йде на виробництво жовтого цукру.

  Фото: 057.ua

  Білий цукор відправляється за допомогою елеватора в сушильне відділення, де його висушують і відправляють на упаковку – мішки по 50 кг., А далі на склад готової продукції.

  Вже звідти цукор потрапляє на прилавки супермаркетів і в ваші шафи. Якщо коротко описувати виробництво цукру, то виходить 7 етапів: бурякорезка – дифузійний апарат – очищення – фільтрація – випарювання – фільтрація – кристалізація.

  На виготовлення цукру йде приблизно 24 години. За добу один завод здатний виробляти близько 300 тонн готового цукру.

  Додамо, що буряковий цукор (цукровий пісок, рафінад) є важливим харчовим продуктом. Звичайний цукор відноситься до вуглеводів, які вважаються цінними поживними речовинами, що забезпечують організм необхідною енергією.

  Фото: 057.ua


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення...

  У виробництво кормів та перероблювання сої в Україні інвестують $20 мільйонів

  Інвестиційний фонд Diligent Capital Partners (DCP) та нідерландський банк розвитку FMO уклали угоду про інвестицію у 20 мільйонів доларів в українську компанію...

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів РД-843 для ракетоносіїв Vega.

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства виробника у Польщі.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Зараз читають

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів -...

  Аеропорт Київ розраховує збільшити пасажиропотік до півтора мільйона осіб

  Міжнародний аеропорт Київ ім. Ігоря Сікорського, пасажиропотік якого у 2020 році впав у 3,7 раза - до...

  “Укрзалізниця” провела капремонт 20 секцій електропоїздів з початку року

  "Укрзалізниця" з початку 2021 року відновила капітальним ремонтом 14 секцій електропоїздів в умовах спеціалізованого заводу і 6...

  У Харкові опрацьовують встановлення бойового модуля «Парус» на БМП

  У Харкові, на одному з підприємств військово-промислового комплексу, опрацьовують встановлення бойового модуля «Парус» на бойову машину піхоти.