9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

ЗСУ застосовують проти окупантів радянські 240-мм міномети

На озброєння українських військових надійшли радянські 240-мм міномети М-240.

Фотографії з артилерійськими системами оприлюднили аналітики з “Національного Інформаційного Порталу Тиск”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Для стрільби з таких мінометів використовують фугасні міни 53-Ф-864.

Стандартна міна Ф-864 має масу 130,7 кг із масою вибухового заряду 32 кілограмів.

Навесні українські військові захоплювали міни Ф-864, які використовувалися російськими самохідними мінометами 240-мм 2С4 “Тюльпан”.

blank
Міна 240-мм та працівники ДСНС на Чернігівщині. Фото: ДСНС

Заряджання міномета проводиться з казенної частини, для цього ствол опускають у горизонтальне положення.

Заявлено, що 240-мм міномет має максимальну дальність стрільби у 9650 метри. М-240 було прийнято на озброєння радянської армії на початку 50-х років.

Однією з головних причин створення цієї артилерійської системи було те, що вона вимагала значно менше виробничих потужностей, ніж звичайна гармата такого ж артилерійського калібру.

Незручність у користуванні й тривалість розгортання в бойовий стан розробники визнали несуттєвими недоліками, оскільки М-240 використовували переважно в батареях, завданням яких було знищення укріплених опорних пунктів.

Розрахунку у складі одинадцяти осіб потрібно щонайменше 25 хвилин на те що, щоб розгорнути міномет М-240, і майже стільки часу витрачається на те, щоб згорнути його у похідне становище.

Як правило, буксирування такого озброєння здійснюється гусеничним тягачем. Інші машини використовують для перевезення боєприпасів, оскільки кожна міна для М-240 має довжину 1,565 метра і важить 130,7 кг. Бойова скорострільність не перевищує одного пострілу за хвилину, навіть попри те, що п’ять осіб беруть участь у процесі заряджання та підвезення боєприпасів на двоколісному візку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають