9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

ЗСУ вже найближчими днями отримають перший з чотирьох зенітно-ракетних комплексів IRIS-T

Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт повідомила, що Україна отримає першу з чотирьох систем IRIS-T найближчими днями.

Про це йдеться у відповідній заяві на сайті міністерства оборони Німеччини, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Російські ракетні та безпілотні атаки тероризують передусім мирне населення. Тому ми зараз підтримуємо Україну зокрема зенітною зброєю. Найближчими днями з’явиться перший із чотирьох найсучасніших IRIS-T SLM“, – сказала Крістін Ламбрехт.

Також зазначається, що Крістін Ламбрехт засудила ракетні удари по Україні та назвала поведінку РФ “черговою неприпустимою ескалацією”. Міністр оборони Німеччини наголосила на підтримці України та поставках сучасних систем ППО.

blank
Радіолокаційна станція (РЛС) TRML-4D від Hensoldt Зображення від виробника

Раніше повідомлялося, що до кінця року Україна має отримати дві новітні зенітно-ракетні системи “IRIS-T”.

Загалом Німеччина планує передати 4 такі системи Збройним Силам України. Дві з них будуть надіслані на початку 2023-го року.

blank
ЗРК IRIS-T SLM Фото з відкритих джерел

Основа ЗРК – ракета “IRIS-T” (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети “повітря-повітря”.

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід “BvS10”) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами.

blank

Існують модифікації середнього та малого радіусу. “IRIS-T SLM” дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії “SLS” – до 25.

Основним сенсором комплексу є австралійська РЛС “CEAFAR GBMMR” з 3D-радаром з активною фазованою антенною решіткою (АФАР).

Також може застосовуватися німецька РЛС “TRML-4D” (Hensoldt), яка дозволяє виявляти цілі на відстані до 250 км.

Комплекс створений у 2014 році, а єдиним оператором системи з 2019 року є Швеція. Уряд Німеччини видав дозвіл на експорт 23 одиниць Єгипту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають