9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

ЗСУ отримали машини артилерійської розвідки та управління вогнем на базі М113

У підрозділах ЗСУ з’явився пересувний пункт розвідки та управління вогнем артилерії Beobachtungspanzer на базі гусеничного бронетранспортера М113.

Про це повідомляє аналітична група Ukraine Weapons Tracker у своїх соцмережах, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Бронемашину зняли під час спроби українських військовослужбовців евакуювати з її допомогою іншу бронемашину БМП-1.

Раніше про передачу цієї бронетехніки не повідомляла жодна із країн-союзників України.

blank
Бронемашина артилерійської розвідки Beobachtungspanzer на шасі легкого гусеничного бронетранспортера M113 Збройних сил України

Бронемашина розвідки та управління вогнем артилерії Beobachtungspanzer розроблена в Німеччині на базі американського легкого гусеничного бронетранспортера М113. Вона – один із компонентів спецтехніки кількатисячного парку бронетехніки цього типу в німецькій армії.

Наразі незрозуміло, яка країна надала ЗСУ ці машини. Відомо, що бронемашини Beobachtungspanzer були зняті з озброєння Німеччини ще у 2002 році та перебувають на зберіганні. Теоретично їх могли передати Україні в рамках військової допомоги.

Окрім Німеччини донором може бути й Литва, де активно використовують колишній німецький парк бронетехніки на базі M113. Тому це, імовірно, можуть бути нещодавно подаровані Литвою дві неназвані машини управління вогнем артилерії.

На користь цієї версії може свідчити однаковий камуфляж, нанесений на машини, проте він застосовувався також і на машинах бундесверу.

blank
Самохідні міномети Panzermörser для України від Литви. Фото: Міноборони Литви

Машина 13,1t BeobPz M113 (Beobachtungspanzer)

Із З червня 1982 року артилерійські частини Збройних сил Німеччини почали отримувати бронемашини артилерійської розвідки Beobachtungspanzer на шасі легкого гусеничного бронетранспортера M113 G A2.

Екіпаж 13,1t BeobPz M113 складався з чотирьох осіб: механіка-водія, командира машини, радиста та артилерійського спостерігача. Озброєння машини складалося лише з кулемета калібру 7,62 мм. Максимальна швидкість бронемашини була знижена до 35 км/год через технічні особливості конструкції.

У бойовому відділенні машини був встановлений комплект обладнання з оптичною цілевимірювальною системою, системою навігації (FNA 615), пристроєм введення та виведення даних (ABG-DEA 64) і комплектом радіотехнічного обладнання.

Машина давала змогу коригувальникам артилерійських батарей та дивізіонів бригади розпізнавати та вимірювати цілі та об’єкти, формувати дані про цілі та передавати дані на командний пункт.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають