9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Житомирські волонтери виготовляють та передають військовим сотні комплектів плит для бронежилетів

У Тетерівській громаді на Житомирщині Давид Смолянюк та Даніїл Янович на волонтерських засадах обробляють плити для бронежилетів. З початку повномасштабного вторгнення вже передали на фронт 168 комплектів.

Про це розповів Суспільному волонтер Давид Смолянюк, передає Національний Промисловий Портал.

За його словами, металеві плити для виготовлення полегшених бронежилетів вони закупають у Вінниці. А в цеху їх вже шліфують та обшивають.

“Нам привозять металеві заготовки вже гартовані. Ми їх тут шліфуємо, обклеюємо, обшиваємо парусною тканиною і вставляємо у плитоноски, які також замовляємо. Потім все це пакуємо, збираємо докупи і відправляємо військовим. Клейку тут робимо з нуля, наносимо антиосколочне покриття. Технологію запозичили від польських колег, з якими я співпрацював ще до війни. Вони, до речі, у перші дні для наших українських воїнів шили по 50–60 бронежилетів за цією технологією. Ось ці конкретні плити – це замовлення Національної гвардії України. Передамо. Хлопці невдовзі їдуть на передову нас захищати, а ми захищатимемо їх”, – каже Давид Смолянюк.

Житомирський волонтер розповідає, що комплект одного бронежилета складається із двох металевих плит: одна – спереду, друга – ззаду. Вони, як правило, трапецієвидні, зі зрізаними кутами. Хоча плита на спині може бути прямокутною.

“Зараз нам замовили ось такі, трапецієвидні плити. Вони маленькі, легкі, а відтак із такими плитами у бронежилеті можна почувати себе максимально мобільно. У стані готовності, обклеєна та обшита, плита важить 4,5 кілограми. У результаті весь зібраний “бронік” важить десять – максимум одинадцять кілограмів. Перевага його в тому, що тут сталь класна, куленепроникна, і термічна обробка класна”, – розповідає Давид Смолянюк.

blank
Цех з виготовлення плит для бронежилетів. Фото: Суспільне Житомир

Полегшені бронежилети від житомирських волонтерів побували у місцях, де велися і ведуться активні бойові дії, каже колега Давида Даніїл Янович.

“Вони пройшли вогонь і воду, пройшли Бучу. Наші захисні бронежилети потрапили туди ще до того, як там почалася ця трагедія. Наші пластини військових тоді захищали”, – розповідає Даніїл Янович.

Зі слів волонтерів, виготовлення одного комплекту плит у цьому цеху обходиться у майже три тисячі гривень.

blank
Цех з виготовлення плит для бронежилетів. Фото: Суспільне Житомир

Гроші збирають на придбання металу, все інше купують за власні заощадження і спинятися не збираються.

“Наш бронежилет – це добрий варіант, – каже Даніїл Янович. – Попит на такі бронежилети останнім часом зростає. На їх виготовлення потрібні гроші. Меценатів у нас дуже мало. Ми купуємо металеву сировину за гроші, які нам дають замовники. Потрібний інвентар докуповуємо за зібрані іншими волонтерами гроші. Сам процес виробничого виготовлення у нас безоплатний. Тобто з початку повномасштабної війни ми все робимо на власному ентузіазмі”.

blank
Цех з виготовлення плит для бронежилетів. Фото: Суспільне Житомир

Найближчим часом ще 20 комплектів плит для бронежилетів житомирські волонтери передадуть військовим у Харків.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають