9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Журналісти показали покинутий завод з випуску апаратів штучної вентиляції легень в Україні

Журналісти опублікували знімки покинутого військового заводу в Києві, де за радянських часів випускали апарати штучної вентиляції легенів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на НікВісті.

Повідомляється, що на покинутому військовому заводі «Буревісник» в Києві колись виробляли апарати ШВЛ для військових, які отримали поранення під час радянсько-афганської війни. На сьогодні завод належить державному оборонному концерну «Укроборонпром». Останній велике замовлення підприємство отримало від уряду у 2008 році, але оплата за нього так і не надійшла, і незабаром завод закрився.

У зв’язку зі зростанням кількості тих, що заразилися коронавірусом, завод привернув увагу влади. Коронавірус, як правило, вражає легені хворих, призводить до дихальної недостатності — при важкій формі хвороби пацієнти не можуть вижити без апаратів ШВЛ.

У зв’язку з необхідністю великої кількості апаратів, деякі українські бізнесмени завозять в країну такі пристрої з-за кордону, проте представники оборонного відомства наполягають на тому, щоб апарати робили в Україні з використанням технологій, розроблених на заводі «Буревісник».

Виконуючий обов’язки директора заводу Віталій Ходзінський розповів, що комп’ютер з технічною інформацією зник, а інженери, які проєктували апарати ШВЛ, звільнилися або вийшли на пенсію.

При цьому, заступник генерального директора оборонного концерну «Укроборонпром» Мустафа Найєм розповів, що завод дуже старий і навряд чи зможе відновити виробництво.

Нагадаємо, харківські медики запропонували альтернативу апаратам ШВЛ за технологію Bubble CPAP.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають